Мережа маркетів, де росіяни готували теракт в Києві з масою жертв, імітувала вихід з РФ та досі годує бюджет окупанта

Автор: Оксана Тупальська
16:18 15.05

Злочинна група, керована представником ГРУ Юрієм Сизовим, що мешкає у Москві, вчинила спробу терактів у Києві в трьох будівельних маркетах, що належать до мережі, яка не вийшла з РФ, а лише імітувала залишення російського ринку. Про це відомо завдяки уважності журналістів, які побачили в оперативній зйомці СБУ відомі у столиці магазини.

Мережа маркетів, де росіяни готували теракт в Києві з масою жертв, імітувала вихід з РФ та досі годує бюджет окупанта
Світлодіодне освітлення

Уважні кореспонденти видання Telegraf cпівставили кадри та прийшли до висновку, що вибухівку закладали у магазинах мережі “Leroy Merlin” та в автомобілі поруч з однією з кав’ярень Києва.

Як відомо, вибухові пристрої маскували в стаканчиках з-під чаю та ставили на полиці поруч з виробами з деревини та фарбами, які швидко загораються. Планувалося вчинити сильний вибух та пожежу, яку важко загасити. Теракт диверсанти хотіли вчинити в години дня, коли в гіпермаркетах найбільше відвідувачів – щоб завдати найбільшої шкоди. 

Виконавцям злочину росіяни виготовили відеоінструкції, які зняли в магазинах цієї ж мережі в РФ – це слугувало роздатковим матеріалом, аби пояснювати, у які відділи треба пройти та куди саме покласти вибухові пристрої. Ролики перехопили співробітники СБУ та вчасно затримали закладників.

Де розташовані гіпермаркети мережі “Leroy Merlin” у Києві:

Кореспондент “ВК” детальніше погортав історію супермаркетів “Leroy Merlin” та поцікавився, що відбувається з магазинами цієї ж мережі у Росії. 

Французького комерційного гіганта Leroy Merlin у лютому 2024 року саркастично називали “Леруа Кремлен”, бо активно працює на російському ринку поки РФ нищить українські міста та вбиває людей. 

Розслідування про торгову мережу Leroy Merlin 20 лютого 2024 року опублікував французький тижневик L’Express. Про статтю писали і українські ЗМІ. 

Для французької компанії Leroy Merlin, одного з найбільших європейських DIY-ритейлерів в “імперії французької родини Мюльє (Mulliez)”, “Росія від початку 2000-х років стала привілейованою ціллю в стратегії міжнародного розвитку” підприємства.

Заробіткам Leroy Merlin в умовах санкцій сприяв остаточний вихід з ринку Росії у 2023 році автовиробника Volkswagen.

Leroy Merlin стала найбільшою іноземною компанією в Росії у 2023 році. Штат її співробітників сягає 45 тисяч осіб, вона має майже 115 магазинів, а оборот 2021 року склав близько 5 млрд євро.

Історія роботи мережі в РФ – від відкриття магазинів в Москві до освоєння “незайманих, але дуже перспективних територій”: Самара, Омськ, Новосибірськ, Красноярськ, аж до далекосхідного Хабаровська 2017 року і Владивостока 2019 року.

У 2016 році, через два роки після анексії Криму, філія під назвою “Леруа Мерлен Восток” працювала на держзамовлення РФ та поставила “електричне обладнання та запасні частини” для НВП “Гамма”. L’Express цитує перевірений ним контракт на поставку і уточнює, що 2008 року указом Володимира Путіна НВП “Гамма” було включено до “переліку стратегічних підприємств і стратегічних акціонерних товариств” РФ.

Діяльність НВП “Гамма” в РФ:

  • постачання систем придушення, радіоперехоплення, прослуховування
  • виготовлення на реалізація металодетекторів, обладнання для аварійного знищення інформації
  • забезпечує “захист державної таємниці, особистих даних, комерційної таємниці, державних інформаційних систем”

Тобто, створює техніку, яка напряму служить у війні проти України. 

На початку 2017 року Leroy Merlin постачала запчастини до науково-дослідного центру “Гамма” в місті Ростові-на-Дону, приблизно за сто кілометрів від українського кордону, де розташоване російське командування Південного військового округу. У 2023 році НВП “Гамма” потрапила під санкції з боку США, Канади та України за участь у російській військовій агресії. 

23 березня 2022 року президент України Володимир Зеленський, звертаючись до французького парламенту, вимагав, щоб Leroy Merlin та інші французькі підприємства “перестали бути спонсорами російської військової машини, припинили фінансування вбивств дітей і жінок, зґвалтувань”.

Однак керівництво головного підприємства в інтерв’ю газеті La Voix du Nord відповіло, що підприємство-роботодавець “несе відповідальність за 45 тисяч працівників у Росії, і немає причин засуджувати цих людей за війну, яку вони не обирали”.

20 березня 2022 року у гіпермаркеті Leroy Merlin в Подільському районі внаслідок російського влучання стався вибух, внаслідок якого загинули 9 людей. Тоді представники українського офісу вимагали від компанії припинити бізнес у РФ, у відповідь їх відключили від корпоративної пошти.

Фото: березень 2022 року, Київ

Кореспондент “ВК” уже понад рік розповідає про організації, які виходять, або – навпаки – відмовляються виходити з російського ринку. Нині державні механізми не діють, і продукція з російським шлейфом далі на українському ринку. Відтак, кожен споживач має зробити свідомий вибір та не користуватися послугами та продуктами, які годують російський бюджет та допомагають ворогу вбивати українців. 

Великий Київ у Google News

підписатися