Мене шукали в тій ямі: політик розповів про виживання в Мотижині та про розстріляну родину старости

Автор: Марія Супрун
11:36 05.04

Політик та ексдепутат Роман Безсмертний всі дні окупації провів у своєму рідному селищі Мотижин, де після звільнення від орків були знайдені вбитими вся родина старости села. Політик розповів про загиблих та про те, як доводилося виживати.

Мене шукали в тій ямі: політик розповів про виживання в Мотижині та про розстріляну родину старости

Пост пам‘яті загиблим з рідного Мотижина Безсмертний опублікував у Facebook. Він добре знав родину Сухенко, бо чоловік старости Олі Сухенко – Ігор – був його однокласником.

Мотижин було окуповано 27 лютого, а в хаті політика було 6 чоловік, бо приютили родину, будинок якої розбомбили. За словами політика, на всіх була одна буханка хліба.

Я зателефонував Ігорю Сухенку, своєму однокласнику і чоловіку старости села – Олі Сухенко. Ми зустрілися, обговорили ситуацію. І вже через 2,5 тижні Ігорю вдалося налагодити доставку хліба. Якось Оля Сухенко передала нам два батони і радісно сказала: «Все, тепер село буде з хлібом»“, – розповів Безсмертний.

28 лютого в Мотижині не стало електрики, бо перебили високовольтні дроти і почали здихати всі мобілки. З’явилися нові проблеми – відсутність зв’язку, холод і приготування їжі. Безсмертний розповідає, що доводилося щодня топити піч аби не замерзнути і щось в чавуні зготувати. Температура в хаті не піднімалася вище +12. Дров було лише на тиждень. Але і тут на допомогу прийшов Ігор Сухенко. Швидко організував доставку в двір трьох кубів дров. Вони нас рятували в найхолодніші дні.

Ігоря Сухенка турбувала моя присутність в Мотижині. «Не висовуйся, прошу, якщо дізнаються хто ти і схоплять, то буде проблема у всього села», – повторював він весь час. У нас є генератор, то Ігор якось привіз 10 літрів пального аби ми могли всі підзарядити телефони. Завдяки кільком дзвінкам вдалося дивом вивезти родину, яка жила у нас, до Києва“, – розповідає політик.

Безсмертний додає, що великою проблемою кілька днів поспіль були пожежі в полях, горіла суха трава і підходила до будинків, гасили полум‘я годинами.

Вранці 23 березня я знову зустрівся з Ігорем і передав йому ящик з медикаментами, бо його син Сашко займався розподілом і доставкою ліків в селі. Він і для моєї мами привозив таблетки. Ми домовилися з Ігорем, що вони з родиною наступну ніч заночують вже в нашій хаті. Чому? На той момент нашу хату обшукали російські військові… Значить, до нас вони б вже не прийшли…Але ввечері не прийшли до нас Оля, Ігор і Сашко Сухенки… Зв‘язку з ним вже не було“, – написав чоловік.

Політик вижив, але йому нестерпно боляче.

“Днями односельці мене шукали в тій ямі. Лелеки цього року не прилетіли… Велика біда в рідному селі…Прохання до представників ЗМІ: не турбувати. Поки я без зв‘язку”, – підсумував Безсмертний.

Нагадаємо, на Київщині знайшли тіла старости села Мотижин та її родичів, викрадених окупантами. Їх катували та безжально розстріляли.

Великий Київ у Google News

підписатися