Меми російською чи англійською: активісти говорять, що школярі у столиці розмовляють мовою країни-агресора

Автор: Любава Лисичкіна
21:18 09.10.2023

Активісти впевнені, мщо українська освіта дає лише те, що дитина засвоює українську як пасивну другу мову.

Меми російською чи англійською: активісти говорять, що школярі у столиці розмовляють мовою країни-агресора Фото: ілюстративне
Світлодіодне освітлення

Як ідеться у матеріалі texty.org.ua,  об’єднання небайдужих киян  “Спільномова”  здійснило дослідження серед дітей, які відвідують дитсадочки, щоб зрозуміти, наскільки вони володіють українською мовою.

Ситуацію у шести київських садках, досліджували 5-6-річних дітей. Згідно з отриманими відповідями:

  • 15% дошкільнят активно вживають українську, 
  • 65% належать до змішаної групи: це зокрема діти, які можуть вживати разом російські й українські слова або навіть ті, хто переважно послуговується російською й водночас запозичує якісь українські слова, термінології,
  • 20% дошкільнят української мови майже не розуміють.

“У Києві в дітей шкільного віку ми бачимо досить велику проблему, яку поки що ніяк не розв’язують: вони є домінантно російськомовними. Тобто діти постійно перебувають саме в російськомовному середовищі. Той факт, що вони навчаються в українських школах, де викладають лише українською мовою, на мовну ситуацію майже не впливає. І так у нас триває вже 30 років. Тобто ця ситуація в Києві не змінюється від 1991-го. Діти на перервах говорили російською раніше й говорять зараз. І це дає певні наслідки”, – говорять активісти.

Наприклад, лише 10% мемів, які використовують київські підлітки, — українською мовою, 90% — російською або англійською.  

На рівні Києва ситуація дуже погана, за словами громадських активістів.

“Директор київського департаменту освіти і науки Олена Фіданян чітко декларує принцип “какая разніца” (Свого часу Олена Фіданян стала широко відомою завдяки своєму посту у соцмережах, де ностальгійно писала про копійчану газовану воду часів СРСР. “Часи коли: не було ковіду; ми не боялися пити воду з вуличних автоматів <…> ми не купували воду для дому, а пили з крана <…> Часи, коли копійки мали грошову вагу <…>”, — патетично написала вона. Пізніше Фіданян свій пост видалила — ТЕКСТИ). Звичайно, це дуже проблемна ситуація”, – ідеться у дослідженні.

До слова, поки кум Табачника служить у ЗСУ, ректором НАУ призначили Олексія Шкуратова.

Великий Київ у Google News

підписатися