Медичний прорив на Київщині: лікарі успішно провели першу операцію з пересадки нирки

Автор: Галина Ворона
19:54 14.05.2021

Київська обласна лікарня увійшла в пілотний проект Міністерства охорони здоров’я з трансплантації і отримала необхідну ліцензію. На базі медзакладу вже провели першу операцію з забору нирок. Одну з них одразу ж успішно пересадили пацієнту, а іншу передали для пересадки в Київський центр нефрології.

Медичний прорив на Київщині: лікарі успішно провели першу операцію з пересадки нирки
Світлодіодне освітлення

Про це сьогодні, 14 травня, повідомив очільник Київської облдержадміністрації Василь Володін.

За його словами, житель Київщини, якому пересадили нирку, почуває себе добре та йде на поправку. Очільник області окремо подякував родичам померлого, які дали згоду на трансплантацію органів для порятунку двох людських життів.

Наразі фахівці центру трансплантації на Київщині готуються провести ще одну операцію. Цього разу це буде родинна пересадка нирки.

Розвиток трансплантації був для нас одним із пріоритетних. Ми суттєво працювали в цьому напрямі і фактично здійснили прорив. На базі обласної лікарні відкрили центр трансплантації. Наразі триває його активна модернізація та формування команд”, – додав він.

Василь Володін зауважив, що аналоги таких центрів мають лише кілька областей в Україні і відтепер Київщина – одна з них.

Також, за його словами, в області вже сформували стратегію з розвитку трансплантації – її мають затвердити на найближчому засіданні госпітальної ради.

Читайте також: У Київському центрі нефрології вперше посмертно трансплантували нирку  

До слова, розвиток трансплантації може стати частиною медичної реформи в Україні. Понад 5 тис. українців очікують на трансплантацію органів. Багато громадян змушені проводити операції за кордоном. Наразі МОЗ розширює перелік лікарень, які можуть надавати послуги з трансплантації органів.

У 2018 році Верховна Рада ухвалила, а президент підписав закон, що регулює питання трансплантації, гармонізує національне законодавство з міжнародними актами та автоматизує процеси завдяки поступовому запровадженню Єдиної державної інформаційної системи трансплантації органів і тканин.

У 2020 Кабмін затвердив тариф на трансплантацію органів в Україні. МОЗ планує здобути повну трансплантаційну незалежність за три роки. У 2021 році МОЗ очікує на щонайменше 250 трансплантацій органів та тканин, тобто показник буде збільшено мінімум у 2 рази від минулорічного (у 2020 році в Україні було зроблено 118 трансплантацій, а у 2019 – 78).

Великий Київ у Google News

підписатися