“Дуже важливо з дитинства виховувати принципи рівних можливостей для кожного” – Марина Порошенко про жіноче лідерство та жінок у владі

Автор: Галина Ворона
13:47 09.10.2021

Депутатка Київської міської ради від “Євросолідарності”, голова Постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики Марина Порошенко взяла участь у дискусії на тему жіночого лідерства, представництва жінок у владі та стереотипів, які з цим пов’язані.

“Дуже важливо з дитинства виховувати принципи рівних можливостей для кожного” – Марина Порошенко про жіноче лідерство та жінок у владі

Дискусію у прямому ефірі транслював ТРК “Київ”.

Під час ефіру Марина Порошенко зауважила, що Міжнародна хартія щодо рівних можливостей чоловіків і жінок, до якої Київ доєднався два роки тому, була запроваджена для того, щоб усі громади створювали рівні можливості для чоловіків і жінок. 

Приємно, що з перших днів роботи нового складу Київської міської ради депутати об’єдналися в міжфракційне об’єднання “Київ за рівні можливості”. І спільно напрацьовують важливі для столиці програми та рішення”, – підкреслила політикиня.

За її словами, 48% депутатів доєднались до цієї ініціативи і реалізовують основні принципи рівності.

Наразі вже відбулось кілька засідань, створено програму і дорожня карта, як реалізовувати основні вимоги Хартії рівних можливостей.

Вона зауважила, що у цьому об’єднанні є представники від кожної фракції Київради, і вони всі мають можливості заявляти про свій напрямок розвитку, своє бачення, як треба реалізовувати основні принципи.

Я думаю, ми зробили достатньо кроків, щоб переглянути, як працюють міські цільові програми, щоб вони враховували гендерні питання. Також при Київраді працює Жіноча школа лідерства – це той фактор, який доводить необхідність боротьби зі стереотипами, розказує жінкам, як поводить себе у суспільстві, більше брати на себе відповідальність, приймати рішення, брати участь у політиці – це ті принципи, які крок за кроком стають реальністю нашого життя”, – розповіла Марина Порошенко.

Рівні можливості на роботі

На думку Марини Порошенко, жінки самі часто живуть за стереотипами, уступаючи чоловікам керівні посади, мовляв, у мене ж діти, сім’я. І тут важливо, щоб жінка відчувала, що вона має такі ж здібності, знання і навички – з одного боку, з іншого – важливо, щоб чоловік у сім’ї її підтримував, допомагав.

Щоб побороти таке явище, як менша на 18% зарплата у жінок та менша кількість жінок-керівників, потрібно відстоювати рівність прав, впевнена Марина Порошенко.

На її думку, потрібно постійно проводити відповідні дослідження, щоб виявляти цю проблематику, та закладати це у міські цільові програми, щоб вони були гендерно орієнтовані.

Це і питання доступності, у тому числі міського транспорту, держустанов, закладів освіти та охорони здоров’я”, – пояснює депутатка.

Дуже важливо, впевнена вона, проводити опитування серед різних верств населення, щоб виявити відношення чоловіків і жінок до вирішення однієї і тієї самої проблеми.

Вже доведено навіть дослідженнями, що там, де країну очолюють президентки та прем’єр-міністерки, краще долається пандемія коронавірусу, швидше вирішуються питання соціального напрямку, і це позитивно відбивається на показниках економіки”, – звертає увагу Марина Порошенко.

Вона навела приклад, як по-різному організовують те саме прибирання снігу керівники чоловіки і жінки: перші насамперед розпоряджаються прибирати автошляхи, другі – тротуари.

Навіть такі гендерно чутливі питання є запобіжником лікування, травматизації і лікування таких хворих”, – зауважила представниця “ЄС”.

Жінки і політика

За словами Марини Порошенко, значним кроком для збільшення жіночого представництва у владі стали квоти у виборчому законодавстві.

Але, на жаль, ми знаємо приклади, коли деякі політичні сили вже після виборів змушували жінок, обраних депутатками, поступатися своїми посадами колегам-чоловікам. І в цьому контексті важливо на законодавчому рівні встановити запобіжники від подібних порушень. Квота має реально працювати. І тут “Європейська Солідарність” може слугувати прикладом. Ми витримали квоту, і всі обрані від нашої політичної сили депутатки зайшли до своїх рад і активно працюють на благо своїх громад”, – зауважила політикиня.

Вона навела досить показовий приклад дискримінаціі, якої раніше зазнавали жінки у лавах Збройних сил України. До 2016 року, якщо жінка йшла на фронт снайпером, то в її особовій справі не писали, що вона снайперка. Писали натомість, що вона працює, наприклад, на кухні. І потім, повертаючись до мирного життя, вона не могла отримати ті пільги та соціальну допомогу, яку за таку ж роботу отримували військові чоловіки.

Тільки з 2016 року для військових-жінок стали доступними близько ста спеціальностей рядового, сержантського і старшинського складу, зокрема й бойові. І нині ми пишаємося нашими захисницями, коли вони гордо йдуть Хрещатиком у складі жіночої коробки під час параду.

На мою думку, дуже важливо починати з дитинства виховувати принципи рівних можливостей для кожного. Щоб ще у садочку і в школі у першу чергу виховували громадянина, людину, фахівця, впевненого у собі і своїх можливостях, незалежно від статі, яку людина отримала при народженні. Тоді стереотипів і несправедливості у нашому суспільстві ставатиме все менше”, – підсумувала Марина Порошенко.

Повну версію ефіру можна переглянути тут.

Читайте також: Марина Порошенко: 130 тисяч медпрацівників під загрозою звільнення

Нагадаємо, Марина Порошенко передала інклюзивному центру ігрові набори для занять з дітьми 

Великий Київ у Google News

підписатися