Марина Порошенко пропонує відкрити у кожному районі Києва Центри раннього втручання – для чого вони потрібні

Автор: Галина Ворона
15:59 14.07

Голова постійної комісії Київради з питань охорони здоров´я та соціальної політики Марина Порошенко подала на розгляд профільної комісії проект рішення “Про створення центрів раннього втручання у місті Києві”. Він дозволить вже в наступному році утворити у кожному районі Києва соціальні установи для виявлення та профілактики порушень у дітей від народження до чотирьох років та підтримки їхніх родин.

Марина Порошенко пропонує відкрити у кожному районі Києва Центри раннього втручання – для чого вони потрібні

Марина Порошенко впевнена, що створення Центрів раннього втручання ще на крок наблизить Київ до кращих європейських та світових прикладів надання соціальних послуг

За її словами, у всіх розвинутих країнах світу вже довгий час успішно функціонує мережа центрів раннього втручання. Їхня діяльність спрямована на раннє виявлення, профілактику та зменшення порушень розвитку у дітей, а також на супровід та підтримку їхніх родин.

Послуга раннього втручання довела свою ефективність, оскільки дозволяє вчасно виявляти та коригувати порушення розвитку дитини, допомогти їй уникнути інвалідності та забезпечити повноцінне життя в майбутньому”, – розповіла депутатка Київради.

Також вона зауважила, що оскільки в Україні досі не створено мережі центрів раннього втручання, це суттєво збільшує фінансове навантаження на державу загалом та на місцеві бюджети щодо пожиттєвого утримання зазначеної категорії людей.

Хочу наголосити, що ще у 2017 році, в рамках реформи деінституалізації, в Плані реформування та перепрофілювання дитячих інтернатних закладів, було передбачено впровадження послуги раннього втручання в столиці. Проте, на жаль, місто досі не надає цю послугу”, – констатує лідерка “Європейської Солідарності” у Києві.

Читайте також: Марина Порошенко: інклюзивну освіту необхідно виводити на якісно новий рівень 

Нагадаємо, Марина Порошенко передала до інклюзивного центру розвивальні іграшки.

Великий Київ у Google News

підписатися