Про це Марина Порошенко розповіла на своїй Facebook-сторінці.
За її словами, пандемія внесла свої корективи у життя кожного, зокрема значно пришвидшила оцифрування музеями світу своїх колекцій. Завдяки цьому багато найвідоміших експозицій уже можна побачити онлайн.
Музей Івана Гончара теж розпочав цей процес, щоб не відставати від глобальних тенденцій. Коли директор Музею Петро Гончар звернувся до нас із проханням допомогти їхньому колективу на цьому шляху, ми із великою радістю відгукнулися”, – зауважила політикиня.
Проект “Музей Івана Гончара Online — відкрита платформа про українську традиційну культуру” ставить на меті оцифрування фондових колекцій, створення цифрової бази та сайту, щоб зберегти і популяризувати матеріальну і нематеріальну культуру.
Як підкреслює лідерка “ЄС” у Києві, згідно з нормами та правилами збереження цифрової інформації, крім оригінальних копій, музей має зберігати і робочі копії у різних форматах.
2000 експонатів з детальною фіксацією у високій роздільній здатності уже оцифровані, тож додаткові жорсткі диски точно стануть у нагоді – впевнена вона.
Нашу родину із Музеєм Гончара пов’язує велика спільна історія — історія щирої любові до мистецтва, патріотизму і боротьби. Рада вкотре подякувати Петру Івановичу і всьому колективу Музею Гончара. Для мене честь стати частиною процесу осучаснення та збереження унікальної музейної колекції для наступних поколінь”, – підсумувала Марина Порошенко.
Читайте також: “Дуже важливо з дитинства виховувати принципи рівних можливостей для кожного” – Марина Порошенко про жіноче лідерство та жінок у владі
Нагадаємо, нещодавно Марина Порошенко передала інклюзивному центру ігрові набори для занять з дітьми.