Про це вона сказала в ефірі «Громадського радіо», зауваживши, що протягом останнього часу в країні загальмувалася реформа інклюзивної освіти.
Зараз ініціюю, щоб у столиці відкрилися і запрацювали нові інклюзивно-ресурсні центри для дітей з особливими освітніми потребами та дітей із інвалідністю. Їх, на жаль, на сьогоднішній день не вистачає. Згідно з вимогами щодо кількості на дитяче населення, їх має бути в три-чотири рази більше», – пояснила Марина Порошенко.
При цьому, як голова профільної Комісії Київради, вона розповіла, що вже нинішнього року в столиці має збільшитися кількість центрів, де б такі діти змогли отримувати необхідну психологічну допомогу та могли б адаптуватися до навчального процесу.
Думаю, що вже 2021-му році запрацюють нові інклюзивно-ресурсні центри, де дітки зможуть отримувати необхідну допомогу, щоб краще навчатися, соціалізуватися і бути повноправними членами українського суспільства», – резюмувала Марина Порошенко.
Довідково: Інклюзивно – ресурсні центри покликані надавати психологічну допомогу дітям з особливими потребами, оцінювати їх стан, а також супроводжувати дитину протягом всього її навчання та мають замінити старі психолого-медико-педагогічних консультацій (ПМПК).
За різними оцінками, загалом у країні є близько 47 тисяч дітей із особливими освітніми потребами.
Інклюзивну форму освіти Україна почала впроваджувати на початку 2016 року. Тоді було залучено в звичайні школи близько 4-х тисяч особливих учнів, а через два роки – на початок 2018-2019 навчального року, ця кількість вже досягла майже 12 тисяч дітей.
Нагадаємо, раніше Марина Порошенко зазначала, що Київ має бути зразком у впровадженні безбар’єрного простору та інклюзії. Наразі, за сприяння Марини Порошенко, впроваджується нова соціальна послуга для киян з інвалідністю.