Київ має бути зразком у впровадженні безбар’єрного простору та інклюзії – Марина Порошенко

13:59 20.09.2020

Київ як столиця України має показувати приклад впровадження безбар’єрного простору та інклюзії. Натомість поки що місто відстає від інших регіонів.

Київ має бути зразком у впровадженні безбар’єрного простору та інклюзії – Марина Порошенко

Про це розповіла в інтерв’ю “Прямому” Марина Порошенко, яке ще з початку каденції п’ятого президента Петра Порошенка опікується інклюзивною освітою в Україні.

Роботу у цьому напрямку Марина Порошенко планує продовжити це вже як лідер команди “Європейської солідарності” у Київраді.

На жаль, столиця, яка має бути прикладом і задавати рівень якості й відповідальності для всієї країни, знаходиться набагато нижче, ніж деякі регіони в Україні по забезпеченню, наприклад, навіть тими ж інклюзивно-ресурсними центрами, інклюзивними школами на кількість дитячого населення. Це безумовно треба обов’язково міняти. Тому що за цією сухою статистикою стоять долі не тільки дітей, а багатьох людей з сімей, які залежать саме від таких реформ”, – наголосила каже політикиня.

Марина Порошенко і діти

Вона називає інклюзивну освіту альтернативою спеціалізованої освіти, що дає змогу соціалізуватися, опанувати професію і отримати роботу в майбутньому. 

Багато батьків, вчителів і самих дітей з особливими освітніми потребами – я з ними спілкуюся, і знаєте, це таке щастя, коли я чую ці історії успіху, коли вони дякують за те, що вони мають можливість отримати освіту якісну, і професію, і мати роботу в майбутньому. Просто жити на рівних серед людей, це дуже важливо – соціалізуватися. Вони при цьому кажуть: “Марино Анатоліївно, тільки не кидайте нас, не йдіть, не забувайте інклюзивну освіту. Ми сьогодні вже починаємо відчувати, що все зупинилося, що нас знову починають не помічати”, – додала Марина Порошенко.

Вона визнає: не може сказати цим людям, що вже нічим не може їм допомогти, тому буде і далі ” боротися і за цих дітей, і за їхні сім’ї”.

Кандидатка у Київраду вважає, що проблема доступності міського середовища набагато глибша, аніж тільки питання людей з інвалідністю.

“Коли ми не маємо доступного транспорту, щоб людина навіть не тільки з інвалідністю, а наприклад молода мама з дитячим візочком могла зайти в трамвай чи тролейбус”, – зауважила вона.

Вона нагадала, що ще у 2018 році зібрала команду для того, щоб переглянути і вдосконалити державні будівельні норми, і вже врахували всі європейські стандарти і вимоги, взяли за приклад найкращі європейські столиці для того, щоб адаптувати це для України, для Києва.

І сьогодні я не можу допустити, щоб це залишалося на папері. Ми йдемо для того, щоб це працювало заради людей”, – підсумувала Марина Порошенко.

Читайте також: “Мені не байдуже, як далі розвиватиметься Україна” – виступ Марини Порошенко на з’їзді “ЄС” 

Нагадаємо, Марина Порошенко очолить команду «Європейської солідарності» на виборах до Київради. Хто увійшов у топ-5 списку від “Європейської солідарності” на виборах у Київраду – читайте тут.

Великий Київ у Google News

підписатися