40% українців вважають коронавірус розробкою для скорочення населення – опитування

15:14 26.06

Лише 18% українців вважають, що коронавірус з’явився природним шляхом і потім поширився на світ. 66% схиляються до думки, що його спеціально створили у лабораторії, з них 37% впевнені: це зробили для скорочення населення.

40% українців вважають коронавірус розробкою для скорочення населення – опитування

Про це свідчать результати соціологічного дослідження, яке проводив Київський міжнародний інститут соціології з 31 травня до 4 червня.

Під час інтерв’ю людей просили обрати, з яким з трьох тверджень щодо походження коронавірусу і його поширення у світі вони згодні в більшій мірі:

  • природне виникнення і згодом поширення у світі;
  • розробка в лабораторії, але випадкове поширення у світі;
  • спеціальна розробка і навмисне поширення у світі для зменшення чисельності населення та/або завдання шкоди окремим країнам.
  • Крім цього, громадяни могли назвати свій варіант.

Виявляється кожен третій опитаний, 37% – обрав варіант, що коронавірус був «спеціально розроблений і навмисно поширений у світі для зменшення чисельності населення та/чи завдання шкоди окремим країнам».

Ще 29% обрали варіант, що коронавірус «зроблений штучно у лабораторії, але його поширення у світі було випадковістю». (Таким чином, 66% респондентів обрали один з двох варіантів, який означає штучне походження коронавірусу.)

Обрали варіанти, що коронавірус з’явився природним шляхом і потім поширився на світ – 18%.

загрузка...

Людям, які обрали варіант про штучне походження, але випадкове поширення у світі, ставилося додаткове запитання: «А в якій країні, на Вашу думку, був штучно зроблений коронавірус?». Запитання ставилося у відкритій формі, тобто опитуваному варіанти відповідей не пропонувалися.

Більшість громадян (70%) вважають, що коронавірус був штучно розроблений у Китаї. Ще 5% назвали США, 3% – Росію. Інші країни називалися рідше.

Опитування відбувалося методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера, computer-assistedtelephoneinterviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. В ході опитування проведено 2000 інтерв’ю.

Читайте також: Повернення суворих обмежень у Києві “все ближче”. Коли це станеться

Нагадаємо, в Україні третій день поспіль фіксують антирекорд захворюваності: позавчора виявили 940 випадків коронавірусу, вчора – 994, сьогодні  1109. Таким чином, загальна кількість хворих становить 41 117 людей. У Києві сьогодні вперше зафіксували понад 100 хворих.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...