Людина Єрмака, п’яна бійка та МАФи – що відомо про викритого на хабарі депутата Трубіцина

Автор: Марія Супрун
16:49 10.02

У середу, 9 лютого, при отриманні хабаря в понад мільйон гривень НАБУ затримало депутата Київради від президентської партії “Слуга народу” Владислава Трубіцина, який також очолює комісію з питань підприємництва, промисловості та міського благоустрою.

Людина Єрмака, п’яна бійка та МАФи – що відомо про викритого на хабарі депутата Трубіцина

Що відомо наразі про скандал та самого депутата, розбирався “Великий Київ”.

На чому погорів

За інформацією НАБУ, депутата Владислава Трубіцина і ще п’ятьох осіб (помічник депутата, директор та два заступники КП, наближена до депутата особа) викрили на одержанні 1,26 млн грн хабара (частина з запрошених ділками 1,39 млн грн) за сприяння в організації роздрібної торгівлі у столиці. Йдеться про перемогу в електронних торгах на право розміщення та роботи МАФів в столиці. Йшлося про сім локацій у різних районах столиці.

В соцмережах писали, що Трубіцин втік з місця, а згодом його затримали в кабінеті голови Оболонської РДА Кирила Фесика, де депутат переховувався.

Водночас, джерело «ВК» в Оболонській РДА стверджує, що затримання депутата відбулось не в кабінеті голови РДА і на момент затримання не було офіційно оприлюднено інформацію про розшук депутата. Згодом обіцяють дати публічний допис про це з детальним роз’ясненням.

Наразі директор Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артем Ситник повідомив, що підозри стосовно затриманих на хабарі депутата Київради від партії “Слуга народу” Владислава Трубіцина та інших осіб, які проходять по цій справі, уже підписані.

Що кажуть “Слуги народу” та міський голова

Тим часом, “Слуга народу” скликає позачергову конференцію Київської міської організації для розгляду “партійних санкцій “стосовно депутата Київської міськради Владислава Трубіцина, якого підозрюю в отриманні хабара. Водночас, там заявили, що факт фігурування в скандалі не тільки депутата від “слуг”, але й директора одного з КП є підтвердженням того, що у владі міста процвітає корупція, в якій замішані підлеглі міського голови.

А сам міський голова Віталій Кличко розраховує на об‘єктивне та всебічне розслідування щодо депутата Київради та його спільників, яких правоохоронці викрили на отриманні хабара.

Людина Єрмака та Чернишова?

За словами журналіста Юрія Бутусова, затриманий депутат Трубіцин є близькою людиною керівника Офісу президента Андрія Єрмака та нового очільника Київської ОДА Олексія Кулеби, який раніше був заступником Віталія Кличка та директором департаменту благоустрою КМДА.

Хабарники вимагали гроші від підприємця за видачу річного дозволу на роботу для мережі МАФів – “черепашок”, для ведення торгівлі у центрі Києва. Трубіцин – ключова людина у видачі дозволів на МАФи в Києві. Це людина пов’язана з главою Офісу президента Андрієм Єрмаком, який до свого походу в політику займався як юрист та лобіст оформленням дозволів на МАФи, літні майданчики ресторанів та об’єкти нерухомості у Києві. Саме Єрмак, за словами міського голови Києва Кличка, призначив свою людину Олексія Кулебу на посаду начальника департаменту благоустрою Києва. Трубіцин був безпосередньо пов’язаний і з Кулебою, і з Єрмаком“, – заявив Бутусов.

Крім того, як пише ord-ua, Трубіцин насправді протеже Міністра регіонального розвитку Олексія Чернишова. Вони познайомилися, коли були помічниками народного депутата Олександра Фельдмана.

Трубіцина спіймали на співпраці з людиною Артура Палатного Аманом Моламовим з КП «Міський магазин» (колишній директор Житнього ринку). Вони зійшлися на ідеї Комісії з питань розміщення тимчасових споруд.

Моламов вигадав схему як відібрати у приватної фірми «ДП Державні Лотереї» її 150 МАФів і перевести їх на фірму «ДП Лотереї» на користь Палатного. А фірма була під прикриттям друзів Андрія Єрмака – династії Гутгарц.

Скандали

Трубіцин не так давно прославився тим, що влаштував п’яну бійку з депутатом від «Єдності» Ярославом Федоренком прямо в будівлі Київради. Під час бійки він не втримався на ногах і впав на депутатку та дружину міністра закордонних справ Євгенію Кулебу. Ходили чутки, що все через ревнощі.

Реакція Трубіцина

Сам Трубіцин своє затримання через отримання хабаря поки що не коментував. 

Примітно, що за тиждень до затримання депутат Трубіцин вихвалявся закриттям МАФу і виправдовував хабарі, а напередодні викриття заявляв, що епоха хабарів у столиці скінчилася.

Великий Київ у Google News

підписатися