Люди з вадами зору “побачать” Софійський собор. У Києві відкрили 3D-конструкцію (ФОТО)

16:08 25.09.2020

Біля Національного заповідника «Софія Київська» відкрили 3D-конструкцію історико-архітектурної пам’ятки Софійського собору з рельєфними тактильними табличками виконаними шрифтом Брайля. Рельєфна модель пам’ятки дозволить «побачити» її руками людям з вадами зору.

Люди з вадами зору “побачать” Софійський собор. У Києві відкрили 3D-конструкцію (ФОТО)

Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда.

Вона також додала, що в планах встановити подібні фігури біля визначних місць столиці, що зробить культурні пам’ятками доступнішими.

3D-макет собору – це соціальний проєкт покликаний полегшити і розширити доступ осіб із вадами зору до туристичних локацій Києва. Тривимірна пізнавальна рельєфна модель пам’ятки дозволить «побачити» її руками, а людям із хорошим зором осягнути, як вона виглядає з висоти пташиного польоту.

На жаль, наше суспільство досі не завжди помічає людей з вадами зору та їхні проблеми. Відкриття цієї скульптури – це частина поступового переходу до безбар’єрного середовища в нашому місті. І дуже приємно, що така фігура з’явилася саме напередодні Всесвітнього Дня туризму та Дня туризму в Україні. Проєкт встановлювався за меценатські кошти”, – зазначила Хонда.

3d-модель Софийский Собор 3d-модель Софийский Собор

Нагадаємо, раніше у Києві відкрили фонтан зі скульптурою Архистратига Михаїла (ФОТО).

Великий Київ у Google News

підписатися