У Києві відкрили фонтан зі скульптурою Архистратига Михаїла (ПЕРШІ ФОТО)

15:39 19.09.2020

Сьогодні, 19 вересня, у верхній частині парку “Володимирська гірка”, за Михайлівським Золотоверхим собором, відкрили фонтан зі скульптурою Архистратига Михаїла, який вважається покровителем Києва.

У Києві відкрили фонтан зі скульптурою Архистратига Михаїла (ПЕРШІ ФОТО) Фото: КМДА

На відкритті символічної композиції були присутні мер Києва Віталій Кличко, ветеран АТО з позивним «Ірландець» Володимир Сергієвський, начальник караулу 12-ої Державної пожежно-рятувальної частини міста Києва Руслан Черкасов, лікарка-інфекціоністка Олександрівської лікарні Татьяна Гайнутдінова. Також на церемонії були присутні представники всіх релігійних конфесій столиці.

За словами мера Києва, дзвін, на якому встановлена скульптура Архангела Михаїла, символізує всю красу, толерантність і розмаїття нашого міста. Його пагорби і храми різних конфесій. Визначні місця столиці.

Сьогодні ми відкриваємо не просто фонтан. Це – символічна композиція. Ми вшановуємо київських захисників і охоронців нашого міста. Архангел Михаїл шанований в релігійному епосі янгол. І на близькому сході, і в християнстві. Фігура Архангела Михаїла – елемент герба нашого міста. Скульптури Архистратига прикрашали та охороняли Київ і у середньовіччя, і в більш пізні часи», – наголосив Кличко.

Скульптуру, після сканування 3D-моделі, частинами виливали із бронзи, а потім з’єднували її окремі елементи в єдине ціле.

Мер подякував митцям, які створили фонтан. А також  меценатам, за кошти яких було створено скульптуру Архистратига Михаїла. Місто ж фінансувало встановлення чаші фонтану.

  

 

Зазначимо, що фонтан зі скульптурою Архистратига стане вже другим фонтаном із передбачених проектом реконструкції парку “Володимирська гірка”. Перший встановили при виході з парку на пішохідно-велосипедний міст.

Як повідомлялося раніше, на Оболоні відкрили сквер та анонсували новий міст. Тут облаштували музичний фонтан замість МАФів (ФОТО).

Крім того, новий фонтан у парку Партизанської слави попав до Реєстру рекордів України.

Великий Київ у Google News

підписатися