Любитель молодих Омікрон, ліфти-мерзляки, українська “Січ” вже в космосі – найрезонансніші новини дня

Автор: Любава Лисичкіна
21:37 13.01

Світом продовжує ширитися “Омікрон” і у МОЗ розповіли українцям, на що слід очікувати і кому варто бути особливо обережним. Здивувала також і новина про сучасні ліфти, які відмовляються працювати в холоднечу. Звісно, запуск з мису Канаверал вітчизняного супутника, став однією з найбільших перемог для всіх українців.

Любитель молодих Омікрон, ліфти-мерзляки, українська “Січ” вже в космосі – найрезонансніші новини дня

“Любить” молодих і втричі заразніший за “Дельту”. Перші результати досліджень “Омікрону”

Новий штам коронавірусу “Омікрон” має низку відмінностей від своїх “попередників”. Проте способи захисту від нього і від інших штамів залишаються незмінними: правильне використання масок, дотримання дистанції, регулярне миття рук та вакцинація.

Так, наразі відомо, що новий штам “Омікрон”:

  • частіше призводить до інфікування в домашніх осередках у порівнянні зі штамом “Дельта”
  • має менший інкубаційний період. У середньому він становить 3 доби
  • поширюється на більш молоду вікову групу. Якщо середній вік хворих на штам “Дельта” був 38,3 роки, то на “Омікрон” – 30,8 роки
  • збільшується і ризик повторного зараження – реінфекції. У випадку із “Дельтою” він становив близько 2,5%, для “Омікрону” – у понад 5 разів вище, 13%, тощо.

LOL. Ліфти над проспектом Гузара і Курбаса не працюють, коли холодно

Новенькі ліфти, що встановлені в 2020 році в надземних мостових переходах над проспектом Любомира Гузара та Леся Курбаса і є єдиною можливістю перейти дорогу для маломобільних громадян, не працюють у холодну пору.

Про це повідомляється у Facebook-спільноті “Цар-пандус”.

Там кажуть, що таку офіційну інформацію надала комунальна корпорація “Київавтошляхміст”, що обслуговує деякі ліфти в столиці.

У своїй відповіді вони зазначають, що відповідно до паспортів наданих виробником, ліфти над проспектом Любомира Гузара та Леся Курбаса працюють при температурі від +5°C до +40°C.

Це сталося! Український супутник вже на орбіті (ВІДЕО)

“Січ-2-30” – це перший за 11 років власний супутник України на орбіті. Загальна маса супутника становить 170 кг та 40 кг корисного навантаження.

У четвер, 13 січня, відбувся запуск українського космічного апарата “Січ-2-30” (“Січ-2-1”) з ракетою-носієм Falcon 9 у межах місії Transporter 3. Запуск відбувся зі стартового комплексу SLC-40 на базі ВПС США на мисі Канаверал о 17:26 за київським часом.

“Січ-2-30” – це перший за 11 років власний супутник України на орбіті. Ми вже підготували проєкт космічної програми, яка передбачає створення угруповання з восьми українських супутників на орбіті до 2025 року. Запуск супутника “Січ-2-30” – це крок для повернення України в космос. Ми зробили все для того, аби цей крок був вдалим», – написав у Facebook Голова Державного космічного агентства України Володимир Тафтай.

Великий Київ у Google News

підписатися