Це сталося! Український супутник вже на орбіті (ВІДЕО)

Автор: Любава Лисичкіна
18:35 13.01

“Січ-2-30” – це перший за 11 років власний супутник України на орбіті. Загальна маса супутника становить 170 кг та 40 кг корисного навантаження.

Це сталося! Український супутник вже на орбіті (ВІДЕО)

У четвер, 13 січня, відбувся запуск українського космічного апарата “Січ-2-30” (“Січ-2-1”) з ракетою-носієм Falcon 9 у межах місії Transporter 3. Запуск відбувся зі стартового комплексу SLC-40 на базі ВПС США на мисі Канаверал о 17:26 за київським часом.

“Січ-2-30” – це перший за 11 років власний супутник України на орбіті. Ми вже підготували проєкт космічної програми, яка передбачає створення угруповання з восьми українських супутників на орбіті до 2025 року. Запуск супутника “Січ-2-30” – це крок для повернення України в космос. Ми зробили все для того, аби цей крок був вдалим», – написав у Facebook Голова Державного космічного агентства України Володимир Тафтай.

Онлайн-трансляцію запуску можна переглянути на ютуб-каналі Space X, передає Еспресо.TV. 

Довідка: Супутник “Січ-2-30” виготовлений конструкторським бюро “Південне” (місто Дніпро) для моніторингу використання земель, рослинності, лісових і водних ресурсів, ліквідації наслідків стихійних лих.

 
За допомогою “Січ-2-30” можна буде отримувати дані про створення інженерних споруд, переміщення військової техніки та кораблів.  
 
Нагадаємо, уночі 16 вересня (за київським часом) відбувся запуск на орбіту першого цивільного екіпажу місії Inspiration4, що виконується компанією Ілона Маска SpaceX.

Великий Київ у Google News

підписатися