Такі цифри відразу викликали дискусію в експертному середовищі. Так, архітектурний дослідник Лев Шевченко наполягає, що рейтинг не варто сприймати серйозно, оскільки SkyscraperPage насправді не є спеціалізованим виданням.
Інформацію про будинки тут може розмістити кожен, хто бажає.
Іншою неточністю даних є застаріла методика визначення хмарочосів. У сучасному світі такими вважаються будинки висотою від 150 м. Натомість у рейтингу Skyscraper рахували всі будинки висотою від 35 м.
Якщо брати орієнтир у 150 м, то в Україні лише два відповідних хмарочоса. Перший – ТЦ “Гулівер” з 160 м та будинок на Кловському узвозі, 7а – 168 м”, – зауважив дослідник.
Відповідно, більшість київських багатоповерхівок не відповідають категорії “хмарочос”. Простіше кажучи, Київ “піднявся” у Топ-10 за рахунок звичайних багатоповерхівок.
Що відомо про SkyscaperPage
Це англійський сайт, де кожен після реєстрації може додавати інформацію про будинки.
Тобто список всіх багатоповерхівок, у тому числі й київських, формували звичайні користувачі сайту, які пройшли перевірку модераторів.
Читайте також: Заплутана пожежа в хмарочосі мільйонера Мхітаряна. Як редагували поверхи та причини загоряння
Як повідомлялося раніше, близько мільярда птахів гине, вдаряючись об хмарочоси. В Америці знайшли вирішення цієї проблеми.