Luka game over. Акція на підтримку Білорусі у Києві: фаєри, сутички і затримання Кольченка

18:28 10.08

Сьогодні, 10 серпня, під посольством Білорусі у Києві зібрались люди, що вирішили підтримати білоруський народу, який обурився результатами президентських виборів у країні: за офіційними даними переміг діючий глава держави Олександр Лукашенко. Акція почалась мирно, але переросла у сутички, в ході яких затримали щонайменше 5 осіб, у тому числі колишнього в’язня Кремля Олександра Кольченка.

Luka game over. Акція на підтримку Білорусі у Києві: фаєри, сутички і затримання Кольченка

Всього на акції зібралось кілька десятків людей. Вони тримали плакати з написами “Живе Білорусь”, “Luka game over” і та інші і скандували “Ганьба”, “Віримо, можемо, переможемо!” і “Стране свободу – долой Луку урода!”.

Незмінним атрибутом акції протесту стали фаєри, які запалили під вигуки, і яйця, якими нібито намагались закидати посольство.

 Порядок під час акції забезпечували кілька десятків правоохоронців. Вони затримали 2 учасників нібито за спроби кинути яйця у будівлю посольства. Коли за затриманими приїхали машини, протестувальники намагались не пропустити її. Через це виникли сутички з правоохоронцями, у ході яких затримали ще 3 учасників акції. Серед них – колишній в’язень Кремля Олександр Кольченко.

загрузка...

Поліцейський автобус із затриманим виїжджав з двору під крики активістів “All Cops Are Bastards” (“Усі копи – виродки”).

“Протестний” дух учасників підтримували записами пісень Віктора Цоя “Перемен” та Ляпіса Трубецкого “Грай”.

Читайте також:  72% проти 9,6%. За кого проголосували білоруси в Києві

Нагадаємо, після закриття дільниць у Білорусі розгорнулись криваві протести проти Лукашенка – ОНОВЛЮЄТЬСЯ. Президент України Володимир Зеленський закликав не вдаватись до насилля. Білоруська опозиція його заяву розцінила як підтримку. “Європейська солідарність” заявила, що обов’язок влади – гарантувати та забезпечити реалізацію законних прав на вільне та демократичне волевиявлення.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...