“З чорної гуми зроблена влада”. В Білорусі розгорнулись криваві протести проти Лукашенка

08:49 10.08.2020

За даними екзитполів, чинний президент Білорусі Олександр Лукашенко вчергове переміг на виборах, набравши 79,7% голосів. Білоруси почали виходити на вулиці для того. щоб висловити свій протест.

“З чорної гуми зроблена влада”. В Білорусі розгорнулись криваві протести проти Лукашенка

Дані державного екзитполу, оприлюднені державним агентством “БЕЛТА” свідчать, що Олександр Лукашенко набрав 79,9% голосів.

Його основна опонентка, Світлана Тихановська, набрала 6,8%.

Переважна більшість білорусів вважає такі результати фальсифікованими.

Відомо, що що пацівники виборчих дільниць виїжджали з них в автомобілях ОМОНу, побоюючись гніву людей, які зібрались під дільницями, щоб дізнатися результати.

Tut.by повідомляє, що подекуди протоколи не вивішували взагалі, бо працівники виборчих ділянок відмовлялись їх підписувати.

Окремі виборчі ділянки оприлюднювали реальну кількість голосів. Так, наприклад, на виборчій дільниці в Ліді Тихановська набрала 1 211 голосів, а Лукашенко – всього 543. На 14 дільниці Центрального району Мінська повідомили про 707 голосів за Тихановську на 428 за Лукашенка.

Виборчі дільниці мали припинити роботу о 20:00, однак на деяких з них через великі черги не встигли проголосувати тисячі людей.

Втім, як повідомляє телеграм-канал “Чай з малинавым варэннем”, деякі дільниці пообіцяли продовжити роботу до останнього виборця.

Фото білорусів, що очікують на результати біля своїх дільниць:

Чай з малинавым варэннем
Чай з малинавым варэннем
Чай з малинавым варэннем

Повідомляється, що пізніше до 28 дільниці під’їхали 2 буси в міліцією та ОМОНом і стали вимагати, щоб виборці розійшлись.

Після 21 години людей, що зібрались біля виборчих дільниць, а також в центрі Мінську, почали затримувати, почались сутички з силовиками, а ближе до 23 – стріляти.

Близько 22 почались серйозні сутички з ОМОНом.

Так, tut.by опублікували відео, на якому видно, як ОМОН намагається схопити протестувальників та погрузити їх до автобусу. На допомогу прибігли інші люди та відбили протестувальників у ОМОНу.

Тим не менше, в деяких містах Білорусі ОМОН опускає щити. Зокрема, в Жодіно та Ліді. В Бобруйську та Кобрині також ОМОН опустив щити та зняв шоломи.

ОМОН в Жодіно опустив щити. Фото: tut.by

Близько 12 години ночі протестувальників на вулицях стало так багато, що своєю масою вони могли відтискати ряди силовиків. В Барановичах ОМОН втікав.

Наша Ніва. Колона демострантів рухається назустріч техніці силовиків.

О 23:52 tut.by повідомили:

Силовики в Мінську почали штурм барикад, які вибудували на проспекті мітингувальники. В той бік виїхала колона спецтехніки, включили водомети, використовуються світлошумові гранати”.

Журналістка “Белсату” повідомила, що силовики атакували протестувальників, є поранені. Вона додала: “Все виглядає, як справжняя війна”.

Поліція відкрила вогонь по протестувальниках, було чути гучні постріли.

Ось фото потерпілих на проспекті Машерова:

Розраховувати на те, що весь ОМОН складе щити не доводиться.

Фото з протестів опублікувала також Наша Ніва.

Людей відтискали спецтехнікою.

Наша Ніва також повідомила о пів на другу ночі, що протести стихають з приходом ночі, людей на вулиці поменшало, лиш автомобілісти ще подекуди сигналять.

Близько 2 ночі в МВС Білорусі повідомили про “відновлення контролю над ситуацією”.

Фото Нашої Ніви, опубліковані 0 03:38.

За три місяці виборчної кампанії правозахисний центр “Вясна” нарахував понад 1500 випадків затримань, понад 600 людей отримали адміністративні арешти та штрафи за політично мотивованими статтями.

Також, було заведено ряд кримінальних справ, в країні з’явились 23 нових політичних в’язнів.

ОНОВЛЕНО:

  • Прес-секретарка МВС Білорусі Ольга Чемоданова заявила, що вчора на масових заходах було затримано близько 3 тисяч осіб. Вона також зазначила, що бойова зброя проти протестувальників не застосовувалась, а загиблих немає.
  • Телеграм-канал NEXTA Live повідомляє, що Білоруський металургійний завод оголосили страйк. Робітники закликали співробітників інших підприємств до солідарності та підтримки.
Фото: NEXTA Live
  • Повідомляється, що до заводу під’їхали два автозаки та автобус з ОМОНом.
  • Жителька Мінська запостила в instagram сторі, на якій зображено слід після вистрілу силовиків в її вікно. “Жодної бойової зброї”.

Читайте також: Де в Києві жити добре: ревізія мікрорайону на Виноградарі – репортаж

Великий Київ у Google News

підписатися
    загрузка...