Легенда повернулась: бронзові леви оселились у Київському зоопарку

21:37 30.05

На центральному вході до Київського зоопарку встановили бронзову скульптуру левів. Вона розташувалась поруч із зубром, що оселився на території нової вхідної групи раніше.

Легенда повернулась: бронзові леви оселились у Київському зоопарку Фото: Сегодня

Про це повідомляє Сегодня.

Вага бронзового пам’ятника левам – майже 3 тонни.

Тепер скульптурна композиція зібрана остаточно і вже прикрашає новий вхід в Київський зоопарк. Приємно, що нам вдалося зробити таку роботу і вдало завершити її. Скульптурна композиція має європейський вигляд. Ми спробували відтворити все до дрібниць і у нас це вийшло. Але головне, що тепер пам’ятник з бронзи простоїть довгі роки, радуючи киян і гостей столиці “, – розповіла журналістам скульптор Олександра Рубан.

Біля нової скульптури левів вже фотографуються перехожі та гості зоопарку.

Читайте також: Оновлений київський зоопарк відчиняє двері – що змінилось (ФОТО, ВІДЕО)

Читайте також: “Казліна дурна”. Екс-глава ОПУ Богдан познайомився в зоопарку з козлом, але діалог не склався

Нагадаємо, нові скульптури Зубра і Левів – точна копія тих, що були встановлені у 1968 на тепер уже старому вході до звіринця. Вони були зроблені з бетону, потім їх покрили міддю – окремими листами, що були зварені між собою. За початковим задумом автора, фігури хотіли відлити з бронзи, але тоді вирішили заощадити. Між листами міді утворилися мікротріщини, що з часом збільшувалися. Через них потрапляла вода і це з роками суттєво пошкодило фігури звірів.

Нові скульптури – повністю з бронзи. Їх виготовляли дочка скульптора Олександра Рубан і її чоловік Віктор Липовка. Оновлений Зубр повернувся до зоопарку місяць назад. Лева обіцяли повернути до Дня Києва.

Читайте також: Лев не стримує овацій! Ти лишив сміття у баці! – фанові віршики на контейнерах у зоопарку

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...