Легендарні візитівки київського зоопарку отримали нове життя

13:04 01.05.2020

Візитівки київського зоопарку – фігури Зубра та Левів – отримали нове життя. Точні копії скульптур відлили з бронзи і незабаром презентують відвідувачам зоопарку.

Легендарні візитівки київського зоопарку отримали нове життя
Світлодіодне освітлення

Про це мер Києва Віталій Кличко написав на своїй сторінці в Facebook.

Бронзового Зубра вже встановили на його нове місце на території нової вхідної групи в київський зоопарк. Незабаром, до кінця травня, прибудуть і Леви”, – зазначив Кличко.

Мер нагадав, що старий вхід до зоопарку побудували в 1966 році. А в 1968 встановили біля нього скульптури Зубра та Левів. Спочатку фігури звірів були зроблені з бетону, потім їх покрили міддю – окремими листами, що були зварені між собою. За початковим задумом автора, фігури хотіли відлити з бронзи, але тоді вирішили заощадити. Між листами міді утворилися мікротріщини, що з часом збільшувалися. Через них потрапляла вода і це з роками суттєво пошкодило фігури звірів. Нові скульптури – повністю з бронзи. 

Зазначається, що точні копії фігур відновлювали дочка скульптора Олександра Рубан і її чоловік Віктор Липовка. Для них це було амбітне завдання. Бо скульптура-анімалістика – сімейне ремесло в родині, в якій уже чотири покоління скульпторів. Нові фігури звірів – точні копії попередніх.

Завдяки фотографіям і архівним документам, що зберігаються в родині, скульптори доопрацювали ті частини фігур, що були пошкоджені, й повернули їм первісну форму. Спочатку в гіпсі. Потім художня рада, що складається з відомих майстрів, перевірила відповідність нових скульптур первісному вигляду. Тільки після цього фігури розпочали відливати з бронзи. Новий колір – зелена патина – був рекомендований художньою радою. Згодом він трансформується в яскравий зелено-голубий», – зазначив Кличко.

Додамо, що столична влада затвердила проект третьої черги реконструкції Київського зоопарку. Про це йдеться в розпорядженні КМДА.

В рамках третьої черги заплановано: добудувати будинки північної вхідної групи з касами і тераріумом, павільйон спільних композицій Нової Гвінеї, Мадагаскару і острова Комодо з відкритими вольєрами, трансформаторну підстанцію та наземний гараж. Тривалість будівельних робіт третьої черги становить 44 місяці.

Читайте також: Новий підхід у житлобудуванні, за який київські архітектори отримали визнання індустрії

Нагадаємо, тиждень тому з’явилися фото, як екскаватор почав руйнувати старий вхід Київського зоопарку. У соцмережах виникло багато питань з цього приводу. “Великий Київ” пішов і перевірив, що ж там такого страшного сталося. По факту – нічого страшного. Старий вхід демонтують, бо поряд вже готовий новий (РЕПОРТАЖ).

Як повідомлялося раніше, у київському зоопарку з’явиться підземний океанаріум.

Великий Київ у Google News

підписатися