Лайфхаки, як зменшити дію хронічного стресу і не допустити розвитку ускладнень

Автор: Любава Лисичкіна
03:16 19.02

Любіть життя, воно неповторне і прекрасне, говорить лікарка, яка зібрала кілька простих і достцупних рекомендацій для здорового і довгого життя.

Фото: ілюстративне
Як розповіла дієтологиня Оксана Скиталінська,  ускладнення від стресу це  – прогресування атеросклерозу, цукрового діабету, ожиріння, аутоімунних захворювань, інсульту, інфаркту, раку.
Отже, лікарка-дієтолог рекомендує:
Пийте теплу воду впродовж дня, починаючи після пробудження і закінчуючи незадовго до сну (бо інсульти частіше трапляються під ранок). Почуватиметеся краще однозначно.
Снідайте. У людей, які пропускають сніданок, вищий ризик зайвоі ваги, кажуть вчені. З іншого боку – все індивідуально. Я снідаю через пару годин після сну.
Сніданок має бути білково-повільно-вуглеводний, тобто яйце/сир + овочі/фрукти/ягоди/каша.
Вранці активний обмін речовин і вища чутливість клітин до інсуліну. Тобто ранковий банан/хурма і вечірній – то різні банани/хурма.
Після кожного прийому їжі прогуляйтеся. Хвилин 10, краще 20. Це запобігає розвитку інсулінорезистентності, допоможе протидіяти накопиченню жиру, особливо, на животі.
Намагайтеся вживати їжу з низьким глікемічним індексом: це даватиме довшу енергію і не даватиме різких підйомів-спадів глюкози (захист судин і профілактика прискореного старіння).
Годуйте своїх кишечних бактерій, і залишатиметеся довго молодими, здоровими і життєрадісними: їжте овочі, зелень, ягоди, бобові і квашені продукти.
Памʼятайте про хроноритми, циркадні ритми: що клітини наших органів працюють найбільш активно в різний час доби. Зокрема, органи травлення найбільш активні вдень, тому їсти потрібно вдень, а не пізно ввечері, бо зʼїдене пізно ввечері перейде в жир і перешкодить нічним процесам відновлення в організмі.
Зверніть увагу на свій сон – це джерело вашоі молодості. Хто спить мало, той і живе мало.
Перед сном можете випити склянку чаю з ромашки і навіть додати пів чайн ложечки меду, щоб краще спати.
Рухайтесь побільше. І обовʼязково – на свіжому повітрі. В будь-яку погоду. Ніяка лампа не замінить дії сонячного світла на організм, мозок, навіть, якщо воно далеко за сірими зимовими хмарами.
Мінімізуйте стрес: йога, медитація, глибоке дихання животом, коротка тепла ванна з магнієвою сіллю або просто теплий душ. Спробуйте, це працює.

Останні новини