Київській консерваторії Мінкульт рекомендує позбутися ім’я Петра Чайковського

Автор: Любава Лисичкіна
22:25 06.07

Експертна рада Мінкульту з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму рекомендує Національній музичній академії України ім. П. І. Чайковського розглянути питання щодо відмови від імені Чайковського у назві навчального закладу.

Київській консерваторії Мінкульт рекомендує позбутися ім’я Петра Чайковського

Про це повідомляє пресслужба міністерства.

У відомстві зазначають, що ім’я Петра Чайковського може бути присутнє в українському культурному і громадському просторі, оскільки він не був імперським шовіністом, ворогом гуманізму чи загальнолюдських цінностей як таким.

Він може бути вшанований там, де це доречно та історично виправдано в Україні, як і в будь-якій країні світу. Не більше і не менше, ніж Шопен та Міцкевич, Равель та Гюго, Вівальді та Данте. Разом із тим абсурдно виглядає ситуація, коли дві консерваторії у світі — у Москві та Києві, мають ім’я Чайковського, а фрагмент його першої симфонії є офіційно затвердженим гімном, який звучить під час виступу російської олімпійської команди під нейтральним прапором, фактично бувши символом нинішньої Росії як держави», — йдеться у висновках ради.

 

Тому зважаючи на викладене та на суспільний резонанс — Експертна рада одноголосно рекомендує колективу академії розглянути питання щодо відмови від імені П. І. Чайковського у назві закладу.

Нагадаємо, на сайті Кабміну з’явилась петиція з вимогою перейменувати Національну музичну академію України ім. П. І. Чайковського на честь одного з видатних українських композиторів. Вона буде розглянута урядом, якщо набере 25 тисяч голосів. Київська консерваторія вже виступила за збереження в назві імені Чайковського.

В Українській асоціації студентів (УАС) закликали адміністрацію Національної музичної академії України взяти до уваги думку студентів та прибрати з назви закладу ім’я російського композитора Петра Чайковського.

Великий Київ у Google News

підписатися