Почався збір підписів за перейменування консерваторії Чайковського

Автор: Галина Ворона
17:40 21.06

На сайті Кабміну з’явилась петиція з вимогою перейменувати Національну музичну академію України імені П. І. Чайковського на честь українського композитора. Вона буде розглянута урядом, якщо набере 25 тисяч голосів.

Почався збір підписів за перейменування консерваторії Чайковського

Петиція зареєстрована під номером №41/004372-22еп.

Її автор — кандидат мистецтвознавства, випускник Національної музичної академії України Богдан Дем’яненко – закликає уряд “припинити називати ключові об’єкти своєї інфраструктури — такі як Національна музична академія України — іменами російських діячів”.

За його словами, питання про вилучення імені російського композитора П. Чайковського з назви столичного навчального закладу принципове з політичних міркувань.

В українській музичній культурі не бракує імен, більш гідних уваги, ніж ім’я російського композитора Петра Чайковського. Ці імена менш розрекламовані. І єдина причина цього — цілеспрямована кількасотлітня робота російської ідеології“, — підкреслює Богдан Дем’яненко.

Він пропонує назвати консерваторію на честь таких українських композиторів, як Симеон Пекалицький, Микола Дилецький, Іван Домарацький, Герман Левицький, Артемій Ведель, Максим Березовський або Борис Лятошинський.

Детальніше про петицію прочитати, а також підписати її, можна на сайті Кабміну.

Читайте також: Громада підтримала перейменування вулиці на честь Ратушного, попри рекомендацію комісії

Нагадаємо, Київська консерваторія виступила за збереження в назві імені Чайковського.

Як писав “ВК“, у застосунку «Київ Цифровий» завершено рейтингове електронне голосування щодо перейменувань міських об’єктів, назви яких пов’язані з РФ та її сателітами. Загалом було отримано понад 6,5 мільйона голосів.

Великий Київ у Google News

підписатися