Київські гноми: Під історичним будинком у центрі міста вирили п’ять поверхів

18:11 29.06.2020

У Києві продовжуються протести жителів дореволюційного будинку на Ярославому Валу, 10. Тут ще минулої весни розпочалася «реконструкція нежитлових приміщень» на перших двох поверхах, а згодом з’ясувалося, що забудовник заглибився під землю на 15 метрів, тобто десь п’ять поверхів вниз.

Київські гноми: Під історичним будинком у центрі міста вирили п’ять поверхів Фото: Мапа реновації

При цьому компанія проігнорувала департамент архітектури та містобудування КМДА, який мав надати їй дозвіл на проєктування — і просто почала будівництво за лише їй відомими кресленнями, пише Хмарочос.

Як виявилося, з усіх дозвільних документів забудовник лише зареєстрував повідомлення про початок будівельних робіт. Коли ж ДАБІ скасувала його після проведеної перевірки — просто зробив це повторно. Тепер повідомлення про будівельні роботи може скасувати лише рішення суду. Подібні адміністративні справи тривають мінімум півроку, а будівельні роботи вже спричинили появу тріщин на внутрішніх і зовнішніх стінах квартир. Мешканці кажуть, що живуть “над викопаною прірвою”.

Фото: Мапа реновації

Додамо, що днями на цей будинок звернув увагу і радник міського голови Максим Бахматов. У своєму відеоблозі він показав, як виїзна комісія КМДА “спускається у гості до київських гномів”. При цьому, забудовник стверджує, що зазначені роботи у підвалі  – це укріплення аварійного фундаменту будинку.

Наразі невідомо, чи вдалося КМДА зупинити там роботи, хоч Бахматов і закликав поліцію відреагувати на порушення.

Як зазначає Мапа реновації, це вже не перша конфліктна реконструкція, розпочата цим забудовником. Окрім Ярвалу, прямо зараз тривають будівельні роботи на Алли Тарасової, 6 та 6Б — це історичні будинки у власності тих же осіб. 

Нагадаємо, на Володимирській гірці хочуть звести готель – місто подасть до суду на забудовника.

Великий Київ у Google News

підписатися