Київське весілля 100 років тому: що одягали і як прикрашали молодят (ФОТО)

Автор: Любава Лисичкіна
00:35 09.07

Фотопортрети молодят, які датуються сотнею, а подекуди – й більше років тому, оприлюднив Vogue за підтримки Музею історії міста Києва. …
Читать дальше

Київське весілля 100 років тому: що одягали і як прикрашали молодят (ФОТО) Фото: Л. О. Браїловський з нареченою Надією Лаврентієвною Козловською. 25.04.1914 р. Село Будаївка (нині – місто Боярка), Київського повіту.

Фотопортрети молодят, які датуються сотнею, а подекуди – й більше років тому, оприлюднив Vogue за підтримки Музею історії міста Києва. 

Де робили фото?

Світлини здебільшого робили в студії – там було легше виставити світло і скористатися реквізитом. Та деякі молодята могли дозволити собі невимушеніші кадри – як подружжя Браїловських, що позує під квітучою вишнею на тлі дерев’яного паркана. 

Село Будаївка Київського повіту. 25.04.1914 р., в день вінчання Льва Браїловського і Надії Козловської

Хто фотографувався?

Послуги весільного фотографа були доступні не всім киянам, а переважно заможним.

Так, портрет жінки в модерному стилі, наче тільки з полотен Густава Клімта, зображує Аріадну Шлейфер. Вона була дочкою відомого київського архітектора, банкіра Георгія Шлейфера, який започаткував у Києві артезіанське водопостачання, розбудував квартал між вулицями Заньковецької та Городецького, а також Театр ім. Івана Франка. У 1926 році від імені родини Аріадна з братом подарували історичному музею ім. Т. Шевченка 22 картини з колекції батька.

Аріадна Шлейфер у весільній сукні. 1912 р.
Віра Олексіївна (Браїловська) і Олександр Петрович Сошинський. бл.1908 р.

 

Відомо, дерусифікація музичної академії: студенти проти Чайковського у назві.

Великий Київ у Google News

підписатися