Про це за підсумками засідання Київради, яке відбулося 23 червня, повідомив столичний міський голова Віталій Кличко.
Тепер вартість орендної плати за площі, які перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Києва, для сил безпеки й оборони встановлена у розмірі 1 гривні. Так триватиме протягом воєнного стану і ще місяць після його припинення чи скасування.
“Ми повинні забезпечити повноцінне функціонування сил оборони задля ефективного захисту України та столиці», – наголосив Кличко.
Також депутати схвалили рішення про списання заборгованості за землю об’єктами оборони та розглянули в оновленій редакції програму «Захисник Києва» – для належного фінансування територіальної оборони столиці.
Читайте також: Київрада заборонила в столиці феєрверки, салюти та автівки без глушників
Так, для підвищення обороноздатності столиці – організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві на 2022-2024 роки передбачено залучити з міського бюджету загалом 238,8 млн грн. Зокрема, у 2022 році – 174,2 млн грн (збільшено фінансування на 128,6 млн грн), у 2023 році – 34,7 млн грн, у 2024 – 29,8 млн грн.
Збільшення фінансування обумовлене збільшенням у Києві чисельності підрозділів територіальної оборони у понад два рази, а також тим, що в місті розпочав роботу центр з підготовки сил муніципальної безпеки, підрозділів територіальної оборони та добровольчих формувань територіальної громади столиці.
Раніше командувач угруповання сил і засобів оборони Києва Олександр Павлюк заявляв, що підрозділи Територіальної оборони Києва та Київської області мають протитанкові комплекси NLAW, гранатомети Carl Gustaff, міномети та безпілотні літальні апарати.