Відповідне звернення ініціював та вже зареєстрував у Київраді заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко.
За його словами, із публічних джерел відомо про наміри державних банківських установ реалізувати на відкритих торгах земельні ділянки в Києві.
Зокрема, Ощадбанк планує реалізувати земельні ділянки загальною площею 6,3671 га між вул. Микільсько-Слобідська та просп. Броварським у Дніпровському районі, а Украгазбанк – земельну ділянку площею 1,99 га на вул. М. Грушевського, 36 у Печерському районі.
Він підкреслив, що обидві земельні ділянки належать до територій пам’яток і перебувають під захистом законодавства про охорону культурної спадщини.
Так, територія між вул. Микільсько-Слобідська та просп. Броварським належить до пам’ятки ландшафту та історії місцевого значення “Історичний ландшафт Київських гір та долини річки Дніпро”. Продаж цих земельних ділянок на аукціоні робить неможливим створення парку “Микільська Слобідка”.
А територія на вул. М. Грушевського, 36, пролягає в межах Центрального історичного ареалу столиці.
За словами Володимира Бондаренка, продаж даної земельної ділянки без жодних обмежень нівелює наміри громади Києва щодо облаштування парку з об’єктами спортивної інфраструктури. Це матиме значні негативні наслідки та вже зумовило суспільний резонанс, зокрема електронну петицію із вимогою зберегти територію стадіону “Арсенал” та несхвальні публікації у ЗМІ.
Депутат зазначив, що жодної забудови на цих територіях бути не може – це мають зрозуміти зацікавлені у придбанні вказаних ділянок потенційні покупці-інвестори.
Максимум, який може дозволити громада міста Києва, – це використання вказаних земельних ділянок у якості зелених зон. “Сигнальні прапорці” вже виставлено: навіть якщо вказані землі будуть продані, Київрада та її виконавчий орган не погодять на них жодних будівельних робіт. Зважаючи на введений в Україні правовий режим воєнного стану, територіальна громада Києва в особі Київської міської ради позбавлена можливості викупити зазначені земельні ділянки на відкритих торгах. Тому враховуючи той факт, що обидва банки перебувають у державній власності, Київрада закликає центральні органи влади не допустити продажу вищезазначених ділянок щонайменше до завершення воєнного стану, а за можливості – вжити заходи щодо передачі вказаних земельних ділянок у власність громади для створення спортивно-рекреаційних зон, як того вимагають кияни”, – додав Володимир Бондаренко.
Читайте також: «Ощадбанк» продає ділянки на Микільській Слобідці: влада попереджає – землю не дозволять віддати під забудову
Нагадаємо, Верховний суд повернув Києву скандальні ділянки на Микільській Слобідці.