Київрада традиційно розпочалася із запізненням (ТРАНСЛЯЦІЯ)

Автор: Галина Ворона
11:18 13.05

У четвер, 13 травня, традиційно із запізненням розпочалось пленарне засідання ІІ сесії Київської міської ради ІХ скликання. Замість 10:00 депутати приступили до роботи близько 11:00.

Київрада традиційно розпочалася із запізненням (ТРАНСЛЯЦІЯ)

Відкрив засідання мер Віталій Кличко. У залі зареєстровано 89 депутатів. Це означає, що кворум є.

На початку засідання Віталій Кличко закликав депутатів Київради ухвалити рішення щодо оновлення столичної інфраструктури, збереження культурної спадщини і безпеки Києва. 

Сьогодні ми повинні ухвалити важливі для міста та киян рішення, які стосуються і оновлення інфраструктури столиці, і збереження культурної спадщини, і безпеки Києва. Зокрема, рішення про гарантії міжнародним фінансовим організаціям щодо залучення кредитів на великі інфраструктурні проекти. Йдеться і про закупівлю нових вагонів метро, і про подальше оновлення мережі вуличного освітлення, про кошти на ремонт мосту Метро. А це дуже важливий для столиці проект!” – сказав він.

Також, за словами мера Києва, депутати мають ухвалити звернення Київради до Кабінету міністрів щодо занесення об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Він нагадав, що вже кілька років Мінкульт не може розглянути перелік об’єктів, які Департамент охорони культурної спадщини столиці щорічно подає до відомства. Тільки за останні три роки місто подало для занесення до Держреєстру більш як півтори тисячі пам’яток.

Міністерство за цей час ухвалило рішення тільки щодо 23 об’єктів. 21 – внесли до Держреєстру. А два – визнали такими, що не підлягають внесенню. Така позиція Мінкульту призводить до того, що столиця втрачає пам’ятки культури! Вони руйнуються, а місто не може розпочати реставраційні роботи там, де це необхідно”, – наголосив Віталій Кличко.

Також він закликав депутатів ухвалити звернення до уряду щодо розробки і ухвалення закону, що регулює питання функціонування сучасної та ефективної системи територіальної оборони. Відповідний закон дасть можливість областям і Києву – спільно з військовими – будувати належну систему територіальної оборони регіонів України.

На порядку денному сьогоднішнього засідання – 17 загальних питань, які стосуються перейменування шкіл, підвищення кваліфікації депутатів, про присвоєння рангу Бондаренку В.В.

В планах на розгляд є три питання власності, пов’язані з будівництвом ЖК та приватного медичного центру в Шевченківському районі, а також змінами в переліку об’єктів реконструкції та реставрації.

Крім того, понад сто пунктів в порядку денному стосуються питать містобудування та землекористування. Багато пунктів щодо оновлення договорів оренди земельних ділянок.

Зазначимо, на порядку денному сьогоднішнього засідання є питання про прийняття Детального плану території (ДПТ) в Оболонському районі міста Києва, яким пропонується побудувати новий мікрорайон із 19 житлових будинків висотою до 26 поверхів. Забудова планується в межах вулиць Юрія Кондратюка, Михайла Майорова, північної і західної межі лісу. На останньому засіданні, 22 квітня, Київрада не підтримала забудову Мінського масиву.

Щоб не допустили забудову Мінського масиву, під стінами Київради на мітинг зібрались мешканці Оболонського району . Вони вимагають від мера Віталія Кличка вийти назовні і розказати про “користь” цього ДПТ.

Київрада веде пряму трансляцію засідання.

Повністю порядок денний доступний за посиланням.

Нагадаємо, останнє засідання Київради відбулося 22 квітня – його підсумки тут.  

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...