Засідання розпочалося з перевірки COVID-сертифікатів у депутатів. Це пов’язано з тим, що з 1 листопада Київ потрапив до червоної зони карантинних обмежень.
Одним з центральних питань засідання було перейменування 12 вулиць, а також встановлено назви 2 площам, скверу та вулиці у різних районах Києва.
Ключовими перейменування стали зміна назви вул. Народного ополчення на вул. Святослава Хороброго та вул. Курнатовського на вул. Остафія Дашкевича.
Крім того, з’являться площа Відрадна (на перетині просп. Відрадний та вул. Героїв Севастополя), сквер імені Василя Сліпака (на розі Андріївського узвозу та вул. Боричів Тік), вул. Миколи Костомарова (проїзд від вул. Професора Підвисоцького до ЖК «Новопечерські Липки»), а також Кловська площа (біля однойменної станції метро).
Читайте також: Перейменування, регламент та центр реабілітації: короткі підсумки засідання Київради
Голова фракції «Європейська Солідарність» Марина Порошенко впевнена, що лише нація, що ідентифікує себе українцями, шанує українську історію, мову та героїв, здатна відстояти власну країну та її незалежність.
«Маю надію, що завдяки сьогоднішньому рішенню Київради у столиці з’явиться вулиця видатного українського поета-романтика Миколи Костомарова, вулиця українського письменника Олеся Бабія. А також — сквер, що матиме ім’я Василя Сліпака, соліста Паризької національної опери, воїна-добровольця, який віддав життя у бою, захищаючи Україну», – зауважила політикиня.
Депутати від «Європейської солідарності» привітали це рішення та взяли участь у флешмобі, заспівавши велику пісню «Батько наш – Бандера, України – мати».
Також вони закликали інші міські ради взяти участь у флешмобі.
«Естафета передається іншим Радам. Умови флешмобу прості: декомунізуєте вулицю, співаєте пісню, передаєте далі», – запропонував Леонід Ємець.
Наступним важливим питанням стало прийняття нової редакції Регламенту Київради, який передбачає поіменне голосування під час засідань постійних комісій. Така практика має запрацювати протягом наступного року.
«Новим Регламентом передбачається приведення діяльності Київради у повну відповідність до нормативно-правової бази, збільшення прозорості в діяльності, вдосконалення процедури розгляду та голосування проєктів рішень, підвищення якості ухвалених рішень. Окреме питання – запобігання корупції, оскільки буде проводитися антикорупційна експертиза проєктів рішень Київради нормативно-правового характеру», – зазначив депутат від «Європейської солідарності» Леонід Ємець.
Також акцент зроблено на підвищенні етичних стандартів роботи та використанні в нормативних документах фемінітивів: депутатка, заступниця, членкиня та головуюча. Відповідне питання обговорювалося в рамках групи «За рівні можливості», яка брала активну участь в розробці та просуванні фемінітивів у новому Регламенті.
«Ми будемо першою радою з органів місцевого самоврядування в Україні, яка передбачила їхнє вживання. І, відповідно, – найпрогресивнішою», – Ємець.
Київрада не зупиняється також на створенні нових зелених зон. Ще декілька незабаром з’являться у місті. Серед них будуть 3 сквери та 1 парк відпочинку.
Відповідним рішенням передбачається створення 10 нових зелених зон загальною площею 5,45 га у Голосіївському, Деснянському, Дніпровському, Оболонському та Шевченківському районах.
Також, у Подільському районі «Став Кулик» оголошено ландшафтним заказником місцевого значення з метою збереження ландшафтного, ботанічного та зоологічного різноманіття та цінного природного комплексу. Орієнтовна площа складе 1,5 га.
Читайте також: Етичні стандарти та фемінітиви: Київрада отримала найсучасніший регламент роботи
Не обійшли депутати стороною соціальні питання. Так, у Святошинському районі створять центр комплексної реабілітації для осіб з особливими потребами. Він розрахований на 80 людей та забезпечуватиме тимчасове або стаціонарне перебування для людей та дітей з особливими потребами. Заклад працюватиме у тісному контакті з навчальними закладами та органами охорони здоров’я.
Ще одне важливе рішення було прийняте щодо дитячого садочка №168, що у Солом’янському районі (на бул. Вацлава Гавела, 81-А). Йому змінили тип заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу.
Завдяки цьому рішенню у дитячому садочку прийматимуть дітей від 1 року та дітей з особливими освітніми потребами. Для цього у закладі було відкрито 2 спеціальні групи для дітей з порушеннями мовлення, 2 спеціальні групи для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату та інклюзивні групи. Крім того, тут облаштовані пандуси, ліфт та заїзди з пониженням бортових каменів.
Цей садок добудували минулого року на місці недобудови дошкільного закладу, який планували збудувати майже 40 років тому. Відтепер новий і сучасний триповерховий заклад розрахований на 230 дітей – це 14 груп.
Також депутати підтримали звернення до Верховної ради України та Кабінету Міністрів щодо необхідності збільшення розміру державного медичного забезпечення.
Це покликано тим, що у законопроєкті «Про Державний бюджет на 2022 рік» передбачаються видатки Міністерству охорони здоров’я у розмірі 193,7 млрд грн (з урахуванням поправок під час ухвалення документу у першому читанні).
Але цієї суми недостатньо для належного фінансування галузі охорони здоров’я. При цьому потребує перегляду, власне, і реальний стан фінансування пакетів медичних гарантій. Адже низка тарифів на медобслуговування населення не відповідає дійсним витратам закладів охорони здоров’я та фактичній вартості послуг. Тому депутати вирішили звернутися до центральної влади.
«Таке недоотримання коштів може призвести до катастрофічних наслідків – поглиблення кадрової кризи, відтоку кваліфікованих кадрів, а також неможливості надання якісних медичних послуг населенню», – пояснила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.
Чергове засідання Київради підійшло до кінця, а тим часом Київ увійшов до червоної зони карантину та розпочав новий опалювальний сезон. Ці фактори й визначатимуть порядок денний міста наступними тижнями.