Київський «Став Кулик» оголосили ландшафтним заказником

Автор: Марія Супрун
16:55 04.11.2021

У Подільському районі «Став Кулик» оголошено ландшафтним заказником місцевого значення з метою збереження ландшафтного, ботанічного та зоологічного різноманіття та цінного природного комплексу. Орієнтовна площа – 1,5 га.

Київський «Став Кулик» оголосили ландшафтним заказником

Таке рішення було прийнято сьогодні, 4 листопада, на пленарному засіданні Київради. Рішення підтримали 88 депутатів.

Зазначається, що водна рослинність ставу характеризується великим різноманіттям: ряски малої та трироздільної, а також жабурника звичайного. З занурених рослин присутні елодея канадська, кушир занурений та різак алоєвидний.

На заболочених ділянках ставу зростають гірчак почечуйний, вербозілля звичайне, лепеха та півники болотяні. Звичайними видами є пижма, холодок лікарський, гвоздика Борбаша, заяча капуста. На території об’єкту також є зарості верби гостролистої та аморфи чагарникової.

Крім того, на території заказника знаходяться чотири види земноводних, а саме: ропуха сіра, гостроморда жаба, деревна жаба, кумка червоночерева.

З плазунів мешкають вуж звичайний та прудка ящірка, які охороняються Бернською конвенцією, а також болотяна черепаха, яка внесена до переліку видів, які під охороною на території міста Києва. 

Нагадаємо, озеро Малинівка хочуть оголосити ландшафтним заказником.

Великий Київ у Google News

підписатися