Проїзд подорожчає? “Київпастранс” і метрополітен скаржаться на фінансову скруту

Автор: Галина Ворона
09:54 13.05

Київський метрополітен та “Київпастранс” вимагають від Київради негайно вирішити питання належної підтримки підприємств, щоб перевізники могли забезпечити безперебійне перевезення пасажирів та виплату зарплати працівникам. Крім цього підприємства кажуть, що тариф у 8 грн заганяє їх у борги. За наведеними розрахунками, наразі тільки собівартість поїздки у наземному транспорті складає 20,50 грн.

Проїзд подорожчає? “Київпастранс” і метрополітен скаржаться на фінансову скруту

Про це повідомляє пресслужба підземки.

У зверненні на ім’я мера Віталія Кличка, що додається, перевізник скаржиться на падіння пасажиропотоку через пандемію та недоотримання доходів, що в свою чергу створює високу соціальну напругу та ризик затримки чи невиплати зарплати. 

У документі також підтверджується поширена напередодні у ЗМІ інформація про те, що заради економії близько 3 тисяч офісних працівників відправляють на чотириденний робочий тиждень.

Крім того, перевізники підрахували, що на тлі здорожчання комунальних послуг та інших витрат, які формують вартість поїздки, існуючі тарифи у 8 грн вичерпали себе і створюють борги для підприємства.

За розрахунками “Київпастрансу”, наразі собівартість поїздки у наземному транспорті сягає 20,50 грн, у міській електричці – 71,72 грн. Таким чином, економічно обгрунтовані тарифи на 2021 такі:  25,18 грн – на проїзд у наземному транспорті (трамвай, тролейбус, автобус), 78,90 грн – на проїзд електричкою.

Транспортники також скаржаться на кадровий голод через неконкурентну зарплату своїх працівників, які в середньому отримують 15 503 грн, тоді як середня зарплата по Києву зросла до 17 086 грн. 

Читайте також:  Київрада сьогодні засідатиме. Які питання на порядку денному

Нагадаємо, напередодні метрополітен приголомшив своїх працівників скороченням робочого тижня.

Великий Київ у Google News

підписатися