«Київкомунсервіс» просить журналістів не вкидати GPS трекери в контейнери для сміття, навіть для шпигунського експерименту

Автор: Леся Москаленко
08:40 08.02.2022

КП «Київкомунсервіс», яке опікується відходами у Києві, закликало журналістів та небайдужих не вкидати до контейнерів для роздільного збору відходів типу «дзвоники» трекери для відслідковування локації та інші прилади із хімічними елементами живлення, батарейками, тощо.

«Київкомунсервіс» просить журналістів не вкидати GPS трекери в контейнери для сміття, навіть для шпигунського експерименту
Світлодіодне освітлення

Бо це може закінчитися пожежею і навіть загибеллю людей. Адже легкозаймисті відходи пластику пресуються під високим тиском у бункерах сміттєвозів та на прес компакторах сортувальних станцій, а при руйнуванні елементів живлення бувають випадки загоряння відходів.

«Наше підприємство відповідальне і відкрите до діалогу зі ЗМІ, тож з приводу створення сюжетів, будь-ласка, звертайтеся», – сказано у зверненні «Київкомунсервісу». Так компанія натякає, що аби прослідкувати, куди вона везе зібрані у киян відходи, не обов’язково відстежувати його шлях за допомогою трекерів, схованих у смітті.

Нагадаємо, кілька днів тому журналісти hromadske і Texty.org.ua провели розслідування. Вони сховали у пляшках сім трекерів, які визначають місце перебування в реальному часі. Ці датчики, які можна відстежувати онлайн, у пляшках потрапили до контейнерів для пластику у мережах METRO, NOVUS, WOG, McDonald’s, “Сільпо”. Вкинули трекери і до муніципальних контейнерів, якими опікується столичне КП «Київкомунсервіс». 

Результати шпигунського експерименту виявилися несподіваними. Пляшки із трекерами із контейнерів торгових мереж, оминаючи сортувальні лінії, зразу поїхали на сміттєвий полігон номер 5 у Підгірцях. Там відходи закопали у землю. Із усіх компаній, які потрапили під приціл експерименту, лише комунальне підприємство «Київкомунсервіс» повезло вміст контейнерів на сортувальну лінію і далі – на переробку.

Компанії ж NOVUS та “Сільпо” пояснили той факт, що відходи із їхніх контейнерів поїхали на звалище, а не на переробку, як обіцялося, тим, що трекери були розміщені у непрозорих пластикових PET пляшках, які практично не переробляються в Україні, а отже, менеджери компаній могли їх відсортувати ще до того, як відходи завантажили до сміттєвозів. 

Читайте також: Як нам зробити «сміттєву» революцію

Великий Київ у Google News

підписатися