Крутіше за ікру? Київ та Одеса підірвали ринок цінами на черешню (ФОТО)

Автор: Тетяна Сененко
22:06 02.06

В Україні стартував сезон черешні, але ціна ягоди “кусається” і не всім вона по кишені. Наприклад, в Одесі просять 500 гривень за кілограм сезонних ласощів, а в Києві як пощастить: можна натрапити і на ягідки по 800 гривень за кг, а можна знайти і людські ціни.

Крутіше за ікру? Київ та Одеса підірвали ринок цінами на черешню (ФОТО)

Про це повідомляє ВК.

Щоправда, в Одесі є тепер і цікаве нововведення, від якого ви будете шоковані: на ринках приморського міста беруть 7 гривень за те, щоб спробувати одну ягідку на смак.

При цьому ціни на полуницю – вже знижуються, кілограм можна купити за 50-60 гривень, і навіть менше.

На столичній Бессарабці ціна не ніяк від Одеси не відстає. Два тижні тому можна було побачити тут черешню по 800 грн | кг

На ярмарках Києва за першу черешню просять від 120 до 200 грн. На ринках вартість вища – 250 грн за кілограм. Щоправда, люди в мережі пишуть, що на ринку “Дніпро” можна знайти кіло черешень і за 50 грн. Зараз ягоду везуть до нас з Туреччини та Узбекистану.

Також з’являється і українська з Мелітополя. 

Дорогою цього року залишається і полуниця. На початку травня за українську (Умань) просили 250, 270, 300 грн. Протягом двох тижнів ціна знизилася майже вдвічі – до 15о грн. Зараз можна знайти за 75-80 грн/кг.

Продавці запевняють, що такі ціни тільки на початку сезону. Вже з наступного тижня вони повинні поступово зменшуватися, адже надійдуть ягоди з південних регіонів країни.

Читайте також: Захмарні ціни. Чому ранні овочі в столиці коштують дорожче “аналогів з Ізраїля”

Нагадаємо, у березні 2021 року споживчі ціни порівняно з лютим зросли на 1,7%, з початку року – на 4,1%, а порівняно з березнем 2020 року – на 8,5%. Найбільше подорожчала олія.

Додамо, що користувачі у Facebook також пишуть про значне подорожчання продуктів харчування. Так, Анна Ковальчук іноді робить контрольні закупки і порівняла ціни на однакові продукти у листопаді 2020 року та березні 2021. За чотири місяці вартість підвищилась за всіма позиціями – здорожчали гречка, цукор, молоко, куряче філе, хліб. А ціни на олію взагалі показали шалене зростання.

Великий Київ у Google News

підписатися