Про це йшлося на спільній зустрічі депутатів Київської міської ради разом з громадою під стінами Київради в суботу, 23 вересня.
Як повідомив на зустрічі з ініціативною групою киян заступник міського голови-секретар Київради Володимир Бондаренко, підтримка міста ЗСУ полягає як у виділенні коштів для на закупівлю дронів, спорядження, на першочергові потреби військових частин, на які місто з лютого 2022 року вже спрямувало понад 4,6 млрд грн, так і на інші потреби армії.
«Більше 4,6 млрд грн вже витратив Київ на безпеку, оборону та забезпечення захисників та їх родин з 24 лютого 2022 року. З них: майже 3,5 млрд грн пішло у вигляді субвенцій на озброєння, спорядження, дрони, техніку та інші першочергові потреби військових частин міста, що виконують бойові завдання на передовій; понад 700 млн грн на виплату матеріальної допомоги захисникам та їхнім сім’ям; 439 млн грн спрямовано на забезпечення квартирами захисників, їхніх сімей», – зазначив Володимир Бондаренко.
Він нагадав, що Київрада на цей рік на підтримку військових передбачила загалом 5 млрд грн.
«Київрада підтримала ініціативу мера міста Віталія Кличка щодо посилення підтримки ЗСУ на 5 млрд грн. Всі можливі ресурси місто і надалі буде спрямовувати нашим захисникам задля наближення перемоги. Столиця надає максимальну підтримку виробникам дронів та іншого необхідного обладнання. Це приміщення, пільги, повне сприяння. Київ посилює підтримку ЗСУ. І в цьому питанні має бути максимальна взаємодія місцевої, центральної влади та громадськості», – зазначив секретар Київради.
Разом з тим, підкреслив Бондаренко, від ситуації в столиці та стану міського господарства багато в чому залежить ситуація в країні.
«Важливо, щоб місто жило і працювало на перемогу. Треба зважено підходити до рішень щодо підтримки життєдіяльності міста. Критична інфраструктура, центри ухвалення рішень, комунікації, шляхи сполучення та багато іншого – все це необхідно підтримувати в належному стані. Тому бюджетне забезпечення цих напрямків має також бути на необхідному рівні», – підкреслив Володимир Бондаренко.
Він нагадав, що понад 2 млрд грн Київ вже витратив на усунення наслідків російської агресії.
Як зазначив депутат Київради Дмитро Білоцерковець, учасники акції обговорили питання законопроєкту №10037, який пропонує переспрямувати ПДФО з зарплат військових з місцевих бюджетів у державний бюджет.
«Натомість, ми пропонуємо зняти законодавчі обмеження, що забороняють місцевій владі напряму робити закупівлі в інтересах військових підрозділів» – зазначив депутат.
Відповідний проект закону внесений на розгляд парламенту, проте законодавці його ухвалювати чомусь не поспішають, натомість намагаючись забрати у громад податкові надходження.