Київ Пішохідний: маршрут для прогулянки на день міста

06:10 31.05.2023

Прогулянка на 8000 кроків, щоб відчути себе туристом у рідному місті? Без проблем! 

Київ Пішохідний: маршрут для прогулянки на день міста
Світлодіодне освітлення

27 та 28 травня мешканці та гості столиці зможуть пройтись інтерактивним маршрутом “Київ Пішохідний”, що створений за підтримки IQOS. Прогулянка об’єднує два історичних райони міста: старовинний та одночасно прогресивний район Золотих воріт та містично-мальовничий Поділ.

По ходу маршруту організатори облаштували 10 зупинок. Почати прогулянку можна з будь-якої з них: чи то з Подолу на висоті у 43 метри чи чашки фільтру на Рейтарській, фермерської полуниці на Житньому чи кращої піци since 1992. На усіх зупинках чекатимуть яскраві світлофори – якщо натиснути на play, то вони розкажуть цікаві речі про ці місця. Бонус: в деяких локаціях можна безкоштовно отримати приємні сюрпризи з атмосферою міста. Для цього дивіться слово-пароль на сторінці заходу: Київ Пішохідний.

Тож, з рештою, у маршрут потрапили:

  1. Золоті ворота

Золоті ворота – це один з головних символів сучасного Києва, що також є головною брамою стародавнього міста і пам’яткою оборонної архітектури Київської Русі. Всередині розташований невеликий музей, в якому зокрема збереглася експозиція з фрагментами справжніх стін воріт. 

В рамках прогулянки Київ Пішохідний ви зможете не лише заглянути всередину, а й потрапити на презентацію нового фешн-аксесуару.

  1. Двір з вороном (вул. Рейтарська, 9Б)

У цьому непримітному, на перший погляд, дворі аж з 1991 року живуть величезні красені ворони. Мешканці двору, а також їх численні гості доглядають за ними і складають легенди про те, звідки ці птахи тут взялися. 

Окрім фото з місцевими жителями у дворик варто заглянути й просто на каву. Присівши за столик місцевої кав’ярні можна підслухати розмови музикантів, режисерів чи студентів-кіношників. 

  1. Піцерія “Везувіо” (вул. Рейтарська, 25)

Напевно, немає киянина, який не згадує піцерію “Везувіо”, як одну зі своїх перших гастрономічних насолод. Заклад працює з 1992 року та готує страви за оригінальними рецептами.

Лише під час маршруту тут можна буде спробувати легендарну “Помилку пекаря” у вигляді слайсу.

  1. Київський велотрек (вул. Липинського, 15)


Київський велотрек – один з найстаріших у Європі. Він був побудований в 1913 році на місці засипаного Афанасіївського яру. Після реконструкції тут відкрили декілька закладів зі смачною піцою, азійською кухнею та мексиканськими делікатесами. А величезний мурал поруч став одним з найулюбленіших фотоспотів киян.

  1. Трамвайна диспетчерська (вул. Бульварно-Кудрявська, 2Б)

Трамвайна диспетчерська була зведена у 1982-му році за проєктом українського архітектора Віга Яноша Яношевича для трамвайної лінії зі Львовської площі до Цирку. Досі вважається пам’яткою модерністського стилю.

За останні 10 років в приміщенні диспетчерської змінилось декілька закладів. А зараз працює точка з апетитною шаурмою від відомого київського ресторатора та співзасновника фудхолу Kyiv Food Market.

  1. Avangarden Gallery & wine bar (вул. Січових Стрільців, 23А)

Avangarden Gallery & wine bar – це культурний проєкт, що об’єднав під одним дахом галерею сучасного мистецтва та винний бар. Цікаво, що раніше тут працювала книжкова фабрика “Жовтень”.

26 травня у закладі відкриється виставка “Як тебе не любити…” – класна нагода відчути Київ через роботи українських художників!

  1. Житній ринок (вул. Верхній Вал, 16)

Житній ринок – це найдавніший діючий ринок Києва та улюблений шопінг-спот подолян. Відомий також як яскравий приклад архітектури доби модернізму.

Радимо заглянути сюди за запашними піонами або першою полуницею. Місцеві завіряють, що вона тут найсолодша!

  1. Автостанція «Поділ» (вул. Нижній Вал, 15А)

Автостанція “Поділ” – це головний транспортний вузол Подолу 80-х, звідки можна було поїхати в Обухів, Богуслав, Кагарлик чи ще далі — до Черкас. Зараз до станції приходять не для тріпу в інше місто, а щоб перекусити смачною піцою – в будівлі тепер розташована піцерія. Власники закладу поставились шанобливо до історії місця та зберегли напис на фасаді будівлі, мапу з маршрутами, крісла із зали очікування, бетонну підлогу, вікна та вхідні двері з 90-х.

  1. Колесо огляду на Контрактовій (Контрактова площа, 1)

У киян складні стосунки з колесом, ніби у парижан з пірамідою Лувра, якою або захоплюються або ненавидять. Але ніхто не лишається байдужим. Для одних – це київський London Eye, для інших – руйнівник архітектурного стилю Подолу. 

Як би там не було, з колеса відкривається чудова панорама старого Подолу, Дніпра, набережної, Пішохідного моста та Труханового острова з висоти у 43 метри. 

  1. Володимирська гірка (верхня станція фунікулеру)

Парк на схилах Дніпра почав свою історію ще у 1830-х роках та має статус пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення з 1972 року. Почати прогулянку варто від фунікулеру, рухаючись вглиб до альтанки, звідки панорамою Дніпра колись захоплювався Іван Нечуй-Левицький.

Окрім того у парку ховається найбільш знакова та впізнавана пам’ятка Києва – пам’ятник князеві Володимиру на восьмигранному п’єдесталі. За легендою під ним сховані скарби князя, а п’єдестал накриває підземний колодязь, потік води якого здатен змити весь Київ.

Де: Золоті ворота, Двір з вороном, піцерія “Везувіо”, Київський велотрек, Трамвайна диспетчерська, Avangarden Gallery & Wine Bar, Житній ринок, Автостанція “Поділ”, Колесо огляду, Володимирська гірка.
Коли: 27 та 28 травня, з 11 до 21 (Житній ринок працює до 19)
Вхід: безкоштовно. Щоб всі двері були відкриті, дивіться слово-пароль на сторінці події Київ Пішохідний.

Великий Київ у Google News

підписатися