Київ без власної вакцини. На пленарному засіданні Київради планується крутий розбір польотів

21:46 14.04

Депутати збираються викликати на килим заступницю голови КМДА Ганну Старостенко, яка курує столичний сектор охорони здоров’я і безпосередньо відповідає за боротьбу з пандемією коронавірусу.

Київ без власної вакцини. На пленарному засіданні Київради планується  крутий розбір польотів
Про це  написав депутат Київради від “Європейської Солідарності” Олександр Погребиський.   
 
За словами депутата, з огляду на те, що Віталій Кличко продовжив до 30 квітня жорсткий карантин у Києві та вимагає від уряду запровадження загальнонаціонального локдауну, керує  Ганна Старостенко вкрай незадовільно.
 
“Звісно, що ситуація з подоланням коронавірусу критична у більшості регіонів. І майже вся Україна перетворилася на суцільну «червону» зону. Але тиждень тому Київрада мала шанс радикально змінити цей статус кво не лише у Києві, а й в усій країні. І саме Ганна Старостенко зіграла свою негативну роль, щоб цього не сталося”, – наголошує Погребиський.
Відомо, що наразі право закуповувати вакцину від ковіду  монополізоване МОЗ.  8 квітня на позачерговому пленарному засіданні Київради фракція «Європейської солідарності» запропонувала депутатам підтримати проєкт звернення до уряду та Верховної Ради з вимогою дозволити місцевій владі напряму закуповувати вакцину від коронавірусу. «ЄС» запропонувала розблокувати передусім юридичні механізми придбання вакцини місцевою владою. Для цього Верховна Рада мала б внести зміни до законодавства, а уряд – до своїх драконівських постанов.
 
Депутат наголосив, що напередодні голосування директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург підтвердила, що столиця не має юридичних механізмів самостійно закуповувати вакцину у виробників. Проте  під час засідання Київради заступниця голови КМДА Ганна Сторостенко раптом заявила, що столична влада має повноваження для придбання вакцини.
 
“В результаті фракція мера УДАР, провладна “Слуга народу”, “Батьківщина” та “Голос” не підтримали проєкт рішення колег із “Євросолідарності”. Дехто з депутатів відразу запропонував провести наступне засідання Київради з використанням “детектора брехні”. Щоб з’ясувати, хто в КМДА бреше: Валентина Гінзбург чи Ганна Старостенко? Адже Кличко стверджує, що він про вакцину домовляється, але всі переговори можливі лише на державному рівні;  Гінзбург прямо заявляє, що юридичних механізмів для самостійного придбання антиковідного препарату у Києва нема; а за словами Старостенко, столиця має такі повноваження”, – обурюється Олександр Погребиський.
 
Виникає логічне запитання: навіщо Ганна Старостенко зірвала таке вкрай важливе для Києва і всієї України голосування? На думку депутата,  якщо подивитись на ситуацію крізь призму заяв мера  та пані Гінзбург,  то Ганна Старостенко після зриву голосування щодо закупівлі вакцини просто підставила Віталія Кличка.
 
Олександр Погребиський говорить, що депутати Київради вже підготували цілу низку запитань до чиновниці КМДА , як то:
  • якщо Київ має повноваження закуповувати вакцину від коронавірусу, то хто в міськдержадміністрації займається підготовкою тендерних процедур? 
  • в які конкретні, а не віртуальні терміни вакцина в достатній кількості надійде до столичних медиків?
  • як місто планує в подальшому боротися проти подолання COVID-19?
  • чому досі не закуплена вакцина, на яку вже давно Київрада виділила кошти?
І додає, що час для запитань  уже вичерпався і треба робити кадрові висновки. 
 
Мер міста Віталій  Кличко неодноразово заявляв про необіхність закупівлі вакцини напряму. Крім цього,  на початку 2021 року на пленарному засіданні Київської міської ради депутати внесли зміни до міської цільової програми «Здоров’я киян» на 2020-2022 роки та виділили 140 мільйонів гривень на закупівлю вакцин.  
 
Нагадаємо, в «ЄС» пообіцяли вимагати звіт від КМДА щодо підготовки тендерних процедур для закупівлі вакцини та інших заходів, які планує місто для протистояння пандемії коронавірусу на найближчому пленарному засіданні.
 
Відомо, що станом на сьогодні з початку пандемії у столиці підтвердили 180 066 інфікувань, всього коронавірус забрав у столиці життя 4021 людини.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...