“Забудовник в сквер попер, має дулю, а не сквер”: мітинг проти знищення скверу Чкалова (ФОТО)

15:04 29.10.2020

Комісія Київради з питань містобудування та землекористування скасувала своє рішення про поновлення договору оренди землі біля Чкалівського скверу. Водночас, орендар ділянок судиться, щоб закріпити своє право на цю землю (і на подальшу забудову). Місцеві мешканці проти забудови та вийшли на акцію протесту. 

“Забудовник в сквер попер, має дулю, а не сквер”: мітинг проти знищення скверу Чкалова (ФОТО)

Як повідомляє кореспондент “Великого Києва”, мітинг відбувається біля будівля Господарського суду Києва на вул. Богдана Хмельницького, 44-В.

За словами учасників акції, МЖК “Оболонь” – компанія-орендар земельних ділянок поблизу сквера Чкалова, за адресою Богдана Хмельницького, 80Б. Компанія має на меті передати ділянку під будівництво багатоповерхівки. Якщо це станеться, то частина скверу постраждає, старовинні будинки довкола потріскаються, рух по вул. Гончара стане у довічний затор.

“Дуже важливо не допустити поновлення договору оренди, завдяки якому забудовники отримають землю під незаконну забудову”, – зазначають організатори.

В руках мітингувальники тримають плакати з гаслами: “Забудовник в сквер попер, має дулю, а не сквер”, “Стоп незаконна забудова”, “Забудовники знищать сквер Чкалова. якщо ми нічого не зробимо” та ін.

Нагадаємо, боротьба киян за цю зелену зону на розі вулиць Михайла Коцюбинського і Олеся Гончара триває вже кілька років. Раніше київська міська організація “Європейської солідарності” підкреслила, що сквер ім. Чкалова має бути збережений без забудови будь-якої його частини, і закликає депутатів Київради на найближчому пленарному засіданні скасувати договір оренди земельної ділянки у сквері Чкалова.

Компанія-забудовник «Ділайвест» планує звести впритул до скверу багатоповерхову житлову будівлю. Ділянка під забудову фактично є частиною скверу імені Чкалова. Місцеві жителі вважають, що внаслідок забудови сквер фактично перетвориться на прибудинкову територію.

Згодом, комісія Київради скасувала своє рішення про поновлення договору оренди землі біля Чкалівського скверу та одразу ж другим рішенням відмовила забудовнику у поновленні цього договору.

Великий Київ у Google News

підписатися