Кияни мітингували через незаконне будівництво на Воскресенці. Реакція КМДА

17:44 27.12.2020

Схоже, на карті Києва з’явилась нова “гаряча точка”, де забудовник намагається втелющити житловий комплекс на ділянці, що для цього не призначена. Спорудження ЖК викликало активний спротив місцевої громади, яка своїми акціями протесту “розбудила” владу міста.

Кияни мітингували через незаконне будівництво на Воскресенці. Реакція КМДА
Світлодіодне освітлення

Суть питання

Мова йде про ділянку площею 2 га на вулиці Воскресенській 2а.

Як пише активіст Віктор Зайцев, забудовник “Інтергал- Буд” вже третій місяць веде будівництво і продажі квартир на землі, яку Київрада не відводила під житлову забудову.

За його словами, землю “рейдернули без громадських слухань, без детального плану території, без урахування потреб людей, що вже живуть поруч, в інфраструктурі, школах і садках.

Там, де в перенаселеному мікрорайоні могла б бути школа – рейдери збираються вліпити 4 висотки більш ніж на 700 квартир. Ми отримали відповідь від юридичного департаменту Київради, який підтверджує, що будівництво без землевідведення на цій ділянці незаконне, постанова Верховного суду від 16.05.2019г. забороняє будувати ЖК на цій ділянці без рішення депутатів”, – зазначає Зайцев.

Він каже, що нещодавно працівники з будівництва варварськи знищили сотні вікових дерев на території Воскресенської, 2а і незаконно обрубали дерева поза межами своєї ділянки, і ці дії залишилися безкарними.

Активіст жаліється на бездіяльність як правоохоронних органів, так і міської влади. Він впевнений: недобросовісний орендар порушує договір оренди землі, і зараз є всі підстави розірвати його. 

Реакція жителів району

Місцеві жителі активно виступають проти незаконного будівництва на Воскресенській, 2а і чекають підтримки від міських депутатів у вирішенні цієї проблеми. Щоб їх краще почули, днями влаштували акцію протесту біля входу в парк “Перемога” з перекриттям проїжджої частини.

А що влада міста

Буквально напередодні на сайті КМДА з’явилось повідомлення про те, що представники Департаменту земельних ресурсів провели обстеження земельної ділянки на вул. Воскресенській, 2а з кадастровим номером 8000000000:66:134:0005.

Цільове призначення земельної ділянки – для обслуговування та експлуатації виробничої бази. Проте за інформацією з дозволу Державної архітектурно-будівельної інспекції на виконання будівельних робіт, на земельній ділянці передбачено будівництво житлового комплексу. Тобто земельна ділянка використовується не за цільовим призначенням”, – говориться у повідомленні. 

У зв’язку з цим підготовлено та направлено листи з матеріалами обстеження до Київської міської прокуратури, Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у м. Києві та Головного управління Держгеокадастру в м. Києві для вжиття дієвих заходів щодо правомірності проведення будівельних робіт, додали у КМДА.

Нагадаємо, частину парку на Жмаченка віддали релігійній громаді під забудову. Генпідрядник робіт – та сама “Будівельна компанія “Інтергал-Буд” – під виглядом “багатофункціонального комплексу” планує збудувати там житловий будинок.

Великий Київ у Google News

підписатися