Частину парку на Жмаченка віддали релігійній громаді під забудову

18:11 24.12.2020

Державна архітектурно-будівельна інспекція (ДАБІ) 21 грудня видала релігійній громаді дозвіл на будівництво багатофункціонального комплексу на вулиці Генерала Жмаченка, 20 у Дніпровському районі Києва. Фактично під забудову попадає ділянка, , яку Київрада у вересні визнала парком. 

Частину парку на Жмаченка віддали релігійній громаді під забудову

Про це повідомляють «Наші гроші» з посиланням на дані Порталу Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, офіційного сайту Київради, Містобудівного кадастру та Кадастрової карти України.

За даними журналістів, заявку на видачу дозволу до ДАБІ подавала Помісна церква християн віри євангельської «Християнська Надія». Вона ж у червні цього року отримала містобудівні умови та обмеження (МУО) на завершення будівництва духовно-благодійного комплексу з пристосуванням під багатофункціональний комплекс висотою до 73,5 м (близько 25 поверхів) на комунальній ділянці площею 4,24 га на вул. Генерала Жмаченка, 20.

Журналісти встановили, що у Генплані Києва ця ділянка є територією громадських будівель і споруд, де будівництво житла не дозволяється. У самих МУО чітко прописано, що в об’єкті не розраховується допустима щільність населення для об’єкта, оскільки такі дані потрібні лише для житлової забудови.

Разом з тим, у дозволі ДАБІ вказано, що тип об’єкта на вул. Жмаченка, 20 – будинки багатоквартирні масової забудови, площа житлового будинку – 46,6 тис. кв м.

Тобто, зауважує видання, виданий дозвіл свідчить, що генпідрядник «Будівельна компанія «Інтергал-Буд» екс-нардепа Володимира Зубика під виглядом «багатофункціонального комплексу» планує збудувати на ділянці житловий будинок.

Крім того, на сьогодні у релігійної громади відсутнє право користування ділянкою на вул. Жмаченка, 20, адже 24 вересня Київрада прийняла рішення про розірвання договору оренди з церквою і надання ділянці статусу парку. Відповідно до ч. 3 ст. 44 Регламенту Київради, це рішення набуло чинності з моменту прийняття.

Однак, воно досі не оприлюднене на сайті Київради.

Місцеві активісти сказали виданню, що чиновники «навіть на звернення народних депутатів відповідають відписками не надаючи підписаний проект рішення».

Як зазначається, наведені вище суперечності мали б стати причиною для відмови у видачі дозволу ДАБІ, однак документ був виданий.

Нагадаємо, у жовтні 2018 року Департамент містобудування КМДА спочатку видав незаконні МУО на будівництво житлових будинків на вул. Генерала Жмаченка, 20, а після виникнення суспільного резонансу просто підмінило їх на відмову у видачі.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...