“Кияни дихають дрібнодисперсним пилом”, – співзасновниця Save Eco Bot

11:04 18.04.2020

За півтори роки спостережень роботи команда сервісу Save Еco Bot, що моніторить інформацію про довкілля, не фіксувала такого забруднення повітря, яке було 16 квітня у Києві. Навіть смоги восени 2019 року були не такими суттєвими, як зараз.

“Кияни дихають дрібнодисперсним пилом”, – співзасновниця Save Eco Bot

Про це в ефірі hromadske розповіла співзасновниця Save Еco Bot Ірина Черниш.

Вона каже, що раніше працівники севісу не бачили таких забруднень навіть в промислових зонах: десь поодинокі випадки були, але не так масово – такий «критичний» рівень забруднення зафіксували вперше.

Він достатньо небезпечний, тому що дані про рівень забруднення дрібнодисперсним пилом, який відображається в наших сервісах, це частинки процесу горіння, вони абсорбують на собі різні забруднюючи речовини, а в умовах підвищеної вірусної небезпеки це ще можливість для транспортування вірусних часток, тому що це поверхня для них, на якій вони можуть закріплюватися”, — пояснила еколог.

Вона застерігає, що майже половина цього пилу не виводиться з організму, що провокує бронхо-легеневі, серцево-судинні захворювання, погіршує суттєво стан здоров’я літніх людей, дуже суттєво впливає на здоров’я дітей, тому що вони активніше дихають.

За її словами, це небезпечна ситуація як в короткостроковій перспективі, так і у довгостроковій. У першому випадку люди вже зараз можуть відчувати головний біль, біль у горлі, може погіршитися стан здоров’я людей з хронічними захворюваннями. Також накопичення цього пилу матиме негативний ефект у майбутньому.

Еколог додала, що майже таку ж ситуацію з повітрям команда Save Еco Bot спостерігала у центральній та східній Україні.

Вона радить виконувати рекомендації МОЗ щодо того, як поводитись при такому забрудненні повітря.

Читайте також: Новий підхід у житлобудуванні, за який київські архітектори отримали визнання індустрії

Додамо, що на сьогоднішній ранок індекс повітря в Києві знову був найгірший у світі. На сервісі Save Eco Bot індекси на усіх вулицях зашкалюють: наприклад на вулиці Тростянецькій показник сягає 400 пунктів.

Нагадаємо, українські вчені теж кажуть, що повітря 16 та 17 квітня було найбрудніше в історіі спостережень. Раніше синоптики спрогнозували, коли повітря у Києві покращиться, а медики розповіли про симптоми отруєння продуктами горіння та як захиститися від смогу.

Як повідомлялось, у четвер пообіді пиловий вітер з полів накрив трасу Київ – Харків, потім столицю  -місто засипало пилом, вітер валив дерева, скинув частину риштувань Подільського мосту (ФОТО),  роздмухав пожежі в Чорнобилі, через що повітря з Чорнобиля накрило Київ – жителів міста закликали закрити вікна і не виходити на вулицю. У деяких районах індекс забруднення повітря досягав позначки майже 400 одиниць. Тому вночі вулиці Києва мили комунальники.

Великий Київ у Google News

підписатися