Карантин, день 38. Ми горимо й задихаємося

09:23 18.04.2020

“Несподівано” з’явилась тема, що налякала киян та жителів сусідніх містечок і сіл більше, ніж ковід: відкривши у четвер вікна, вони побачили і відчули суцільний дим. Тут же згадалась пожежа у Чорнобилі, і всі почали моніторити якість повітря, не вірячи своїм очам. Вчені сказали, що повітря найбрудніше в історіі спостережень, центральна влада заспокоює, а мер міста сам поїхав у Чорнобиль розвідати стан справ.

Карантин, день 38. Ми горимо й задихаємося

Тоді ж стало відомо, що буревій, який лютував у Києві та області, роздмухав тління трав’яних настилів у Чорнобильській зоні та поновив пожежі. 

Вчора зранку мер Києва Віталій Кличко поїхав у зону відчуження, щоб порівняти радіаційний фон та якість повітря там із київськими. Він пояснив, що за висновками рятувальників, значна частина задимлення в Києві є наслідком пожеж не тільки в зоні відчуження, а й пожеж у Київській області, у напрямку Житомира. Також мер запевнив, що радіаційний фон у Чорнобилі нижчий за допустиму норму і становить 0.12 мікрозівертів.

Пізніше ми розшифрували діалог Кличка з рятувальниками – вони запевнили його, що “якщо в Києві підвищується фон, то він точно не Чорнобильський”. Кличко також запитав про те, звідки ж у Києві дим.

За вчорашню добу в Києві та біля Києва відбулось 4 загорання торфу і 8 пожеж в лісових масивах, біля Києва”, – пояснили пожежні.

Читайте також: Новий підхід у житлобудуванні, за який київські архітектори отримали визнання індустрії

Ми вчора весь день моніторили індекси повітря, і якщо о 18:00 показник у Києві знизився на 30-40 одиниць, то о 21:00, як і у четвер ввечері, знову був найгіршим у світі.

Компанію столиці склала Буча, де індекс якості повітря сягнув 318 одиниць. Таке повітря становить пряму небезпеку для всіх, хто ним дихає. Цікаво, що до критичного рівня забруденості повітря з умовного “посередньо-критичного” зросло всього за годину.

Ну і насамкінець ми з’ясували, що над Чорнобилем з’явився великий згусток радіоактивної хмаринки, що насувається на Київ.

Українські вчені кажуть, що повітря 16 та 17 квітня було найбрудніше в історіі спостережень

“За даними спостережень на стаціонарних постах Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського 16 та 17 квітня в період пилових бурь у повітрі Києва вміст пилу (завислих речовин) перевищив середньодобову гранично допустиму концентрацію (ГДКс.д.) загалом по місту у 2,3-2,4 раза, що спостерігалось вперше з початку спостережень з 1965 р”, — йдеться в повідомленні.

На окремих постах міста середньодобові концентрації були дещо вище:

  • проспект Перемоги, район метро Святошин – концентрації пилу у ці дні досягали 3,8-4,2 ГДКс.д;
  • вул. Довженка, 8, район Шулявки – 3,1 ГДКс.д;
  • вул. Інженера Бородіна, лівий берег-2,4-2,5 ГДКс.д;
  • Бессарабська площа, вул. Каунаська, Оболонський проспект, Деміївська площа – у 2,4-2,5 раза перевищували ГДКс.д.
  • Показники щодо інших забруднювальних домішок коливались у межах, характерних для цього періоду року, додали кліматологи.

Ну і, звичайно, у багатьох виникає питання: чому все так? У нас є проста відповідь – насправді кожен отримує те, на що заслуговує.

Великий Київ у Google News

підписатися