Киянам пропонують обрати головну київську страву – 9 фішок столиці

14:23 22.05.2021

До списку страв увійшли київська перепічка, сухе варення, пиріжки “тітки Клари”, київський торт та інші.

Киянам пропонують обрати головну київську страву – 9 фішок столиці
Світлодіодне освітлення

Голосування проходить на сайті Foodtravel.com.

“Великий Київ” розібрався, в чому фішка кожної зі страв.

Сухе варення

Рецепт сухого варення фігурував ще в книзі рецептів кінця 19 століття “Подарунок молодим господиням”.  Це соковиті фрукти в цукровому сиропі, просочені теплим сонцем. 

Київська перепічка

“Київська перепічка” – це заклад, швидкого харчування в Києві, де подають виключно одну страву — перепічку із сосискою. Заклад відкрився у лютому 1981 року на тому ж самому місці й в незмінному вигляді існує і дотепер, тому фактично є найстарішим київським фаст-фудом.

Котлета по-київськи

Наші історики доводять, що вперше ці котлети потрапили до Києва у 1918 році, ще за часів гетьмана Скоропадського.

Але тоді вони не отримали такої популярності, як зараз. У 1946 році “Котлета по-Київськи” була приготовлена в Києві на честь повернення української делегації з Парижа, в той час вони отримали масову популярність. Страву схвалили на вищому рівні, і через якийсь час вона з’явилася в меню ресторанів “Інтуриста”.

Пиріжки від “Тітки Клари”

Пиріжкова відкрилась у березні 2014 року, всього уже 23 локації в Києві та Одесі. 

Київський торт

Подейкують, що народився торт завдяки… розхлябаності одного з працівників фабрики, який просто забув поставити залишені з вечора білки у холодильну камеру. А вранці тихцем від начальства (не пропадати ж добру!) збив їх, приготував тісто, спік коржі та перемазав кремом.

Торт із «зіпсованих» білків з кремом шарлот виявився на смак просто неперевершеним! Так українські кондитери, які працювали на фабриці 60 років тому, здійснили справжнє відкриття.

Генеральське сало

Його вже понад 30 років продають на Бесарабському ринку. Тут є сало – крижок, є підчеревина, є майорське та генеральське. Крижок – це задня частина стегна, а майорське сало має невеликий прошарок м’яса. Генеральське сало має такий самий прошарок, але більший.

Устриці в “Білому Наливі” 

Подаються з лимоном – “свіжа делікатесна спокуса”. 

Смажені каштани

У жовтні традиційно розпочинається сезон смажених каштанів. Більше 10 років тому вони були для українських гурманів заморськими ласощами, бо до нас їх привозили з Франції. Хоча і там продукт знають завдяки монахам, які привезли їстівні плоди каштанів зі Сходу.

В Україні каштан їстівний можна зустріти в Криму, Прикарпатті та Закарпатті. Найбільші ж врожаї збирають закарпатці. Щороку з жовтня по листопад прилавки ринків Закарпатського краю переповнені свіжими плодами ґестині – так закарпатці називають каштан (від угорського “gesztenye” – каштан).

Судак по-київськи

Страва виходить настільки ситною і в той же час соковитою і не жирною, що вас це вразить не менше, аніж сам смак цієї цікавого страви. Завдяки соусу риба виходить ще більш соковитою і смачною.

 

Великий Київ у Google News

підписатися