Про це повідомляється на Facebook-сторінці музею.
Програма на суботу та неділю наступна:
- 12:00 – розповідь про художника М. Врубеля та його творчість в Кирилівському храмі;
- 13:00 – оглядова екскурсія пам’яткою;
- 14:00 – освітньо-ігровий квест “Знайомимося з Кирилівською церквою” (вартість 120 грн на особу; обов’язкова попередня реєстрація).
Тривалість заходів 45 хвилин.
- Тел. для довідок: (044) 463 62 00.
- Адреса музею: вул. О.Теліги, 12.
Зауважимо, за свою багатовікову історію Кирилівська церква пережила навалу орд хана Батия, зазнав численні пограбування, пожежі, руйнування, проте зберегла свій монументальний живопис: фрески ХІІ ст., темперний портрет ХVII ст. та роботи олійними фарбами ХІХ ст.
Виконавці фрескових та темперних зображень наразі не з’ясовані. Майже повністю виявлені імена виконавців живописних робіт у ХІХ ст. Серед них такі відомі сьогодні митці, як Михайло Врубель, Микола Пимоненко, Іван Їжакевич, Харитон Платонов, Іван Селезньов та інші.
На стінах церкви виявлено близько 20 графіті ХІІІ–ХVІІ ст. Ці написи і малюнки, продряпані на стінах Кирилівського храму, являють собою, в основному, молитви до Бога за живих і померлих. Екстер’єр церкви, з огляду на історичні події, зазнав істотних перебудов і сьогодні вдягнений у барокові шати.
Читайте також: Кирилівські печери – потаємні підземні ходи та поховання, розташовані біля і всередині храму
Нагадаємо, на виставці у Києві показують мінікопії дерев’яних церков, що є унікальними зразками української сакральної архітектури.