Забудовник знову зазіхає на Гостиний двір

15:15 26.10.2020

Київська міська державна адміністрація погодила проєкт розпорядження уряду, підготовленого Мінекономрозвитку, щодо передачі Гостиного двору у власність територіальної громади Києва. Таке саме погодження мають надати ще кілька інстанцій. Але існує небезпека, що “ходіння по мукам” завершиться приватизацією культурної пам’ятки.

Забудовник знову зазіхає на Гостиний двір

Як повідомляє КМДА, відповідний лист було направлено до Мінекономіки. 

На черзі – погодження від Фонду держмайна, Мінфіну та Мін’юсту. Після проходження цих інстанцій проєкт розпорядження попрямує на розгляд урядового комітету.

У КМДА зауважили, що 21 вересня 2020 року на нараді в Кабміні представники Мінекономрозвитку і Фонду держмайна наголосили на відсутності фактичних підстав, які можуть унеможливити передачу будівлі Гостиного двору до комунальної власності, зокрема, на етапі формування необхідного для розробки відповідного акту Уряду пакету документів.

Також посадовці запропонували переподати розпорядження КМУ на розгляд урядового комітету. Представники Фонду держмайна тоді наголосили, що готові погодити будь-який проєкт розпорядження Кабміну про передачу Гостиного двору до комунальної власності.

Тим не менше у міській адміністрації висловлюють занепокоєння діями Спеціального науково-реставраційного проектного будівельно-виробничого підприємства “Укрреставрація”, із яким у 2014 році було розірвано договір оренди, що в судовому порядку підтвердив Касаційний господарський суд, зобов’язавши приватну структуру повернути державі будівлю Гостинного двору.

У КМДА кажуть, що дане підприємство за тиждень після наради у Кабміні 21 вересня 2020 року звернулося до прем’єр-міністра України з листом, у якому заявляє про те, що підприємство “відкрите до конструктивного діалогу з владою та громадськістю щодо пристосування частини площ будівлі “Гостиний двір” під розміщення громадських та культурно-мистецьких об’єктів” та про свою “готовність, у разі прийняття Урядом рішення про приватизацію будівлі Гостиного двору, взяти участь у процесі приватизації та “заплатити його ринкову вартість до державного бюджету України”.

Будівля Гостиного двору має бути передана до комунальної власності і використовуватись не частково, а виключно під розміщення соціальних і культурних об’єктів. Крапка. Не розумію, як взагалі у цього забудовника вистачає нахабності такі листи надсилати до Кабміну”, – наголосив заступник голови КМДА Олександр Харченко.

Олександр Харченко нагадав, що згідно з судовою експертизою, яку замовляв ще Апеляційний суд під час судових тяганин із “Укрреставрацією”, умови договору оренди Гостиного двору компанія виконувала неналежним чином. А саме: невиконання компанією робіт, необхідних для збереження будівлі, у сукупності з іншими факторами, призвело до виникнення наявних пошкоджень та руйнувань Гостиного двору.

Зазначений експертний висновок повністю спростовує твердження “Укрреставрації” про сумлінне виконання договірних зобов’язань.

“Прийняття рішення про приватизацію вказаного об’єкта, безумовно, стане однією із причин його імовірної повної руйнації, оскільки перенесе проведення необхідних протиаварійних та реставраційно-відновлювальних робіт на невизначений період”, – кажуть в Департаменті охорони культурної спадщини.

Читайте також: У Зеленського вирішили, що Гостиний двір почекає і не виділили грошей 

Нагадаємо, що Київ вже кілька років домагається передачі Гостиного двору до комунальної власності. Київський міський голова Віталій Кличко неодноразово наголошував на готовності міста прийняти Гостиний двір у власність громади міста, реставрувати пам’ятку та використовувати її під заклади культури, публічні та музейні простори.

Також Київрада неодноразово зверталася до Кабміну із проханням передати на баланс столичної громади цю будівлю із зобов’язанням зберегти за нею функцію культурного закладу і за умови не приватизовувати.

Великий Київ у Google News

підписатися
    загрузка...