Смолій зазначив, що впродовж останнього року під Нацбанком проводили проплачені мітинги за участі нардепів, і це був системний цілорічний тиск.
А те, що стосується рішення, яке я прийняв, я хочу вам розказати. Протягом останнього року на нарадах за участю народних депутатів, представників Кабінету міністрів, прем’єр-міністра, президента неодноразово в сторону Національного банку звучали заклики: залити економіку грішми, відмінити базові принципи регулювання банківською системою, встановити курс, щоб експортерам було краще. Поставити інфляцію 11% і курс 30, бо такі параметри закладені в державний бюджет. Ці підстави, ці гасла заставили прийняти мене рішення, про яке я вас сьогодні проінформував”, – розповів Смолій.
Він наголосив, що його заява про відставку є попередженням та застереженням від спроб підірвати інституційні основи НБУ.
Чи означає моя відставка те, що незалежність НБУ вдалося зламати? Ні. Це протест, це сигнал, це попередження, це червона лінія. Своєю відставкою я прагну застерегти від подальших спроб підірвати інституційні основи центрального банку України”, – наголосив Смолій.
Наразі, додав він, правління та працівники банку залишаються працювати в НБУ для того, щоб “зберегти макроекономічну і фінансову стабільність”.
Однак вкрай важливо, щоб їхній роботі припинили заважати. Щоб президент, уряд та політики нарешті налагодили ефективну взаємодію з центральним банком”, – підкреслив Смолій.
Нагадаємо, 1 липня голова Національного банку України Яків Смолій написав заяву про звільнення за власним бажанням. Смолій очолив НБУ 15 березня 2018 року.
П’ятий президент Петро Порошенко анонсував вихід інвесторів з України після відставки Смолія. А у фракції “Слуга народу” заявили, що Смолій “насрав під кінець”.