Купаємося і не хворіємо: поради інфекціоніста

15:56 07.07

У розпалі спекотного літа в Україні, яке за прогнозами буде одним з найгарячіших, важливо бути обізнаними про ризики, пов'язані з використанням міських та природних водойм.

Лікар-інфекціоніст Євгенія Менжуліна в етері Прямий FM розповіла про головні загрози та заходи профілактики.

Менжуліна наголосила на важливості обізнаності як найкращого засобу профілактики важких захворювань. В умовах високих температур вода у річках та озерах нагрівається, що створює сприятливі умови для розмноження різних мікроорганізмів, включаючи патогени. Вона зазначила, що екологічний стан наших річок та озер значно погіршився через техногенні фактори, порушення санітарно-гігієнічних норм і наслідки військових дій. Забруднення паливом, розриті могильники та інші чинники сприяють поширенню інфекцій через стічні води до водоймищ.

“По шляхам інфекування: це може бути і оральний шлях занесення. Це може бути перкутанний, тобто через шкіру, Наприклад, щодо такої загрозливої інфекції, як лептоспіроз. Вона живе у воді. Лептоспіроз дуже себе гарно почуває при високих температурах, і сам цей збудник, цей мікроб – він може проникати в організм людини через пошкоджені ділянки шкіри. Навіть мікротравми можуть призвести до цього. Треба розуміти, що водойми, де є замуляність, дуже ризиковані щодо вмісту амеб.”

Менжуліна також наголосила на небезпеці гельмінтних інвазій, які можуть переноситися молюсками та рибами. Гастрит і гастроентерит, спричинені бактеріями кишкової палички, можуть проявлятися високою температурою, нудотою, блюванням, розладами шлунково-кишкового тракту, включаючи кров у стулі. Особливо небезпечними ці бактерії є для дітей, оскільки вони можуть стати стійкими до антибіотиків, що ускладнює лікування.

Лікар також розвіяла міф про те, що солона вода є безпечною. Менжуліна зазначила, що навіть у солоній воді, такій як у Чорному морі, щоліта трапляються спалахи кишкових інфекцій. Ризики зростають у припортових зонах та густонаселених районах, де забруднення води є більшим. Важливо дотримуватися засобів застереження як на морі, так і на річках.

“І треба, до речі, не забувати про користування загальними басейнами. Особливо басейн загального користування, які є дуже популярними, які не потребують ніяких довідок там від лікарів терапевтів. Перевірку на певну шкірну інфекцію або інше. А люди просто насолоджуються водою. На жаль, от якраз віруси дуже сильно розповсюджуються в такій воді. Це група ентеровірусної інфекції це і норо-, і пандоравіруси, які дуже сильно розповсюджуються.”

Менжуліна закликала громадян дотримуватися правил гігієни та уникати купання у сумнівних водоймах, щоб мінімізувати ризики для здоров’я.

Більше деталей про те, як виявити такі інфекції на ранній стадії — у етері Прямий FM.

Останні новини