Де безпечно покупатись в Києві? 10 місць

15:33 09.06.2020

Нарешті літо завітало і до Києва, і кияни можуть поніжитись в сонячних променях на столичних пляжах. “Великий Київ” підібрав для вас 10 місць, де можна безпечно покупатись – майже всі вони верифіковані міжннародними організаціями.

Де безпечно покупатись в Києві? 10 місць
Світлодіодне освітлення

Сучасний пляж – це не лише зручний підхід з берега до води, а й належна та безпечна відпочивальна інфраструктура. На київських пляжах в останні декілька років вона суттєво поліпшилася. Чистого піску, навісів, кабінок для переодягання, спортивних майданчиків та доріжок побільшало. Однозначно, в Києві є де відпочити в літню спеку.

”Чорторий”

(Деснянский район, острів Муромець, р.Дніпро)

Починається практично відразу за Північним мостом.

Територія пляжу сягає 5,14 га, тож простору вистачає всім відпочивальникам.

Зелена зона розташована далеченько від лінії води, але декілька навісів від сонця є, а також прокат лежаків та фонтанчики з питною водою. Передбачена робота медиків та рятувальників.

Вода чиста. Хіба що треба бути обачними, адже на дні трапляється водяний каштан – можна поранити ноги.

Поруч з пляжем є кафе та пункт оренди човнів.

З берега відкривається чудовий вид на Оболонську набережну.

На автомобілі можна під’їхати майже до самої води.

Читайте також: Як перетворити міський паркан на місце для тусовок – уроки дизайнера (ФОТО)

“Вербний”
(Оболонський район, озеро Вербне, вул. Приозерна)

Це місце для відпочинку бува потрапляє у перелік тих, де вода чи берег не відповідають вимогам державних санітарних правил. Та відпочивальників від того не меншає. У сезон на березі можуть відпочивати до 7 тисяч киян щоденно. Та площі пляжу у 13,22 га на таку кількість вистачає.

Тут є кабінки для переодягання, щоліта працює прокат човнів та катамаранів. На березі є місця з тінню, а вхід у воду зручний і пологий. Заклади громадського харчування розташовані під боком. До самого місця відпочинку можна приїхати на авто.

Це озеро також люблять рибалки, та відпочивальники на їхній гачок ще не потрапляли. Рибалять на Вербному у відокремлених місцях.

“Пуща-Водиця”
(Оболонський район, ставок Горащиха, р. Котурка)

Чистий, доглянутий пляж площею близько 6 га.

Розташований майже на межі з Київською областю. Втім, навряд чи цей факт можна вважати серйозним недоліком. До ставка можна дістатися декількома видами громадського транспорту і на власному авто – до пляжу йде хороша дорога.

Крім того, віддаленість від центру міста дається у знаки – тут є відчуття відпочинку на природі. У лісі кияни люблять влаштовувати пікніки.

На пляжі у Пуща-Водиці вода й пісок чисті. До них додаються густа зелень лісу поруч та навіси для затінку, вбиральні, душ та кафешки. Можна орендувати катамаран чи човен, а також лежаки. Тут немає спортивних чи гучних розважальних зон, але є красива природа. Відмінне місце для тихого родинного відпочинку. Для малечі є дитячий майданчик.

“Венеція”
(протока Венеціанська, острів Долобецький)

Загальна площа пляжу – 9 га. Чисте і облаштоване місце для літнього відпочинку біля води майже у центрі міста. Втім, ці переваги зазвичай приваблюють чималу кількість відвідувачів. У сезон їх буває на березі до 10 тисяч чоловік. Усамітнитися на “Венеції” точно не вийде, особливо у вихідні та святкові дні.

Полоса пляжу доволі широка. Декілька років тому тут навели лад: завезли пісок, встановили нові кабінки для переодягання. Для любителів активного відпочинку відвели зони для гри у пляжний волейбол і футбол та встановили тренажери.

Є вбиральні та безліч кіосків з їжею і напоями. У сезон на березі працюють рятувальники.

Зелені насадження віддалені від лінії води, але на пляжі можна орендувати шезлонг і парасольку.

З берега відкривається вид на Венеціанський острів, Русанівський канал і масив Микільська Слобідка.

Доїхати до пляжу на авто можна, але місця для паркування не передбачені. Ліпше користуватися громадським транспортом: метрів 500 пішки від станції метро “Гідропарк” мостом через Венеціанську протоку – і ви на місці.

“Дитячий”
(протока Венеціанська, острів Венеціанський)

Порівняно невеликий, площею всього 2 га, чистий пляж у центральній частині міста. З його берегів відкривається вид на Долобецький і Труханів острови та Правий беріг міста.
Незважаючи на винесене у назву пляжу вікове обмеження, відпочивають на ньому не лише діти. За статистикою, у сезон денна відвідуваність сягає 3 тисяч чоловік.

Читайте також: Що збудувати замість розв’язок. 20 ідей урбаніста

І все-таки він заслужено вважається дитячим. Малечі тут зручно й безпечно брьохатися – вхід у воду пологий, а глибина вздовж берега невелика. Крім того, на березі є облаштований дитячий майданчик.

Пісок на “Дитячому” дуже чистий, берег регулярно прибирається з залученням спецтехніки. Поруч є рятувально-водолазна станція. Для комфорту відпочивальників тут встановлені фонтанчики з питною водою, душові, роздягальні, вбиральні. За бажання можна орендувати лежаки і парасолі.

Три роки тому пляж отримав міжнародну екологічну нагороду “Блакитний прапор”, що засвідчує його відповідність міжнародним вимогам і стандартам.

“Молодіжний”
(Дніпровський район, р. Десенка, острів Долобецький)

Площа зони відпочинку – трохи більше 7 га. З берега видно Довбичку Труханового острова.

Не так давно “Молодіжний” мав погану славу місця відпочинку маргінальної публіки, яке ввечері краще обходити стороною. Та два роки тому і він отримав “Блакитного прапора”. Тут провели масштабну реконструкцію. На березі з’явилися фонтанчики з питною водою, душові кабінки й роздягальні, чистий пісок та зручні дерев’яні лавочки, що відділяють пісок від зеленої зони. Затінок дають дерева, які в ході облаштування пляжу не спилювали.

Для комфорту відпочивальників на березі відкрилися кафе, а для розваг – велопрокат.

Малеча може бавитися на ігровому дитячому майданчику у затінку.

Нині це пляж, де чистий пісок і порівняно мала кількість людей на березі навіть у розпал сезону. За безпекою, як і годиться, стежать лайфгарди на рятувальних вежах.

Читайте також: Чому люди ходять в парк?

“Золотий”
(р. Дніпро, острів Венеціанський)

Ще один володар відзнаки “Блакитний прапор”. Розташований майже під мостом Патона, з нього відкривається мальовничий вид на Правий берег: Лавру, скульптурну композицію Батьківщина-Мати, міст Патона та ін.

Пляж віддалений від зупинок громадського транспорту. Якщо немає авто, від метро “Гідропарк” треба буде йти пішки близько 3 км у напрямку моста. Втім, і перевага цієї віддаленості очевидна. Він найменш людний у Києві – на площі у 9,5 га у сезон відпочивають 2–2,5 тис. чоловік на день. Тут немає кафе чи яток із їжею-напоями та гучних розваг. Натомість є тиша, чистий пісок, роздягальні, вбиральня та перекладини для спорту. Регулярно проводиться очистка акваторії пляжу від водоростей.

За безпекою на воді слідкують лайфгарди на рятувальних станціях.

Читайте також: Рекордний, незламний, демократичний – 10 фактів про аеропорт “Бориспіль”

“Галерний”
(Голосіївський район, Корчувате)

Має “Блакитний прапор”, а отже відповідає міжнародним вимогам до місць громадського відпочинку та купання. Тінь і спокій – це те, що вирізняє його на тлі інших київських пляжів. Розваг майже ніяких тут немає, так само як і натовпу відпочивальників.

Минулого літа на пляжі з’явилися нові кабінки для переодягання, доріжки, смітники й освітлення. Пісок доволі чистий. У сезон працює медпункт та рятувальники.

Є місця з альтанками та лавочками для пікніку. За бажання можна перекусити у кафе на воді.

Вхід у воду пологий, тож можна відпочивати з дітьми. Приходити на пляж з собаками теж не забороняється.

Добиратися до “Галерного” зручніше на автомобілі, але можна й громадським транспортом. Найближча станція метро “Видубичі”.

“Троєщина”
(Деснянський район, затока р. Десенка, вул. Оноре де Бальзака)

Розташований поруч з однойменним житловим масивом. Пляж пережив реконструкцію і масштабне окультурення минулого року. Берег підсипали новим чистим піском. На території з’явилися дитячий та волейбольний майданчики, вбиральня, зручні доріжки, перевдягальні та рятувальна станція.

Для пікніків відвели окреме місце.

Тут є чимала зелена зона, тож у спеку є де сховатися від сонця. З берега відкривається вид на дику природу дніпровських берегів. Якщо трохи пройти вздовж берега, завжди можна знайти місце для усамітненого відпочинку.

“Веселка”
(Русанівська протока, вул. Микільсько-Слобідська)

Має міжнародну екологічну нагороду “Блакитний прапор”.

Тут є літній душ, кабіни для переодягання, вбиральня та фонтанчик з питною водою. На пляжі працюють рятувальники.

Центральна алея пляжу освітлюється.

Для маломобільних громадян прокладено доріжки з дерев’яного настилу. Для велосипедистів є зручні ґрунтові доріжки та велопарковка.

Від сонця відпочивальників захищають нові навіси.

Поруч з пляжем є облаштована “Зони здоров’я” з баскетбольним полем та окремою зоною для занять йогою чи гімнастикою.

Читайте також: ТОП-10 фактів про Річковий вокзал – митниця, галерея та натхнення Купріна

Великий Київ у Google News

підписатися