“Абсолютно ніякого підриву не було. Якщо дорога залита мастилом, гальмівний шлях непередбачуваний, а коли літак сідає на швидкості, мастило під колесами просто зносить цей літак. Тому, розуміючи, що це єдиний шлях унеможливити бажання ворога посадити свої літаки, я дав команду, щоб залили певні ділянки злітньо-посадової смуги мастилом. Що ми й зробили. Ніхто нічого не підривав, там нічого не підривалося”, – розповів він після складної операції в інтерв‘ю на ТК “5 канал”.
За його словами, випалити мастило можна паяльними лампами протягом тижня.
Щодо висунутих ДБР звинувачень про пошкодження майна в аеропорті, Кривонос припустив, що чинна влада можливо збільшила площу залиття мастилом, аби побільше заробити на “Великому будівництві”.
“Чому згадали про це через пів року? Так після нас ще 300 раз могли залити. Знаючи, як у нас “Велике будівництво” здійснюється і як ціни завищують, можливо була значно збільшена площа залиття, аби більше на цьому заробити грошей. Це ж прості речі, які лежать на поверхні”, – зазначив генерал-майор.
Кривонос впевнений, що ДБР “дали команду” відкрили провадження проти нього через конструктивну критику влади, яка, на його думку, не здійснювала необхідні заходи для оборони країни від російської військової агресії.
“Я був незручною кісткою у горлі влади. Тому і була дана команда”, – додав він.
Нагадаємо, співробітники Державного бюро висунили звинувачення генерал-майору Кривоносу за ст. № 426-1 ч. № 5 КК України – перевищення влади під час оборони столичного аеропорту. Зокрема:
· правомірності наказу здійснити пошкодження злітно-посадкових смуг аеропорту, що, на думку ДБР, не було військовою необхідністю;
· обґрунтованості наказів військовим стосовно вилучення транспортних засобів аеропорту та іншого майна;
· розкрадання майна аеропорту “Київ” у перші дні війни.
Як повідомляв ВК, справа проти генерал-майора Кривоноса за оборону столичного аеропорту не перша. Проти очільника оборони Миколаєва генерал-майора Дмитра Марченка у ДБР досі ведеться кримінальне провадження щодо розкрадання (так звана “справа бронежилетів”).
Читайте також: Генерал-майор Марченко: Мені потрібен справедливий суд і покарання винних у фальсифікації справи проти мене