7 спортсменів-киян, на яких варто рівнятись

08:32 05.10.2020

Столиця славиться не тільки цвітом каштанів та золотими верхами храмів. Вона також дарує видатних персоналій, які увічнюють місто своїми досягненнями. “Великий Київ” вирішив нагадати й відібрав для вас одних з кращих представників свого ремесла.

7 спортсменів-киян, на яких варто рівнятись
Світлодіодне освітлення

Олег Лісогор

Багатократний чемпіон Європи та світу у плаванні брасом на короткі дистанції, екс-рекордсмен, учасник декількох олімпіад

Спортсмен народився 19 січня 1979 року в Броварах. Запевняє, що плаванням почав займатися з дитинства. З тринадцятирічного віку потрапляє під керівництво Віктора Турчина, але через пів року полишає тренуватись. Згодом, повернувшись у спорт через наполягання тренера, він завойовує свої найвищі нагороди.

До Києва Олегом Лісогором було привезено «золото» з чемпіонатів світу в Москві, Шанхаї, Фукуоці, Мельбурні, Манчестері та ін.  Його зусиллями був поставлений не один світовий рекорд на 50-метровій та 100-метровій дистанції.

 

Станіслав Медведенко 

Професійний баскетболіст, чемпіон України (2000), двократний чемпіон NBA

Станіслав народився 4 квітня 1979 року і є уродженцем села Карапаші, що у Київській області. В баскетбол також прийшов з дитинства. Тренер Олександр Коваленко тривалий час працював з юнаком, адже той опирався, не хотів займатись спортом.

Успішно виступаючи від імені столичних клубів, Станіслав зарекомендував себе як талановитого гравця. Аби не заважати розвиватись молодому чемпіону, керівництво клубу відпускає його до Литви. Там спортсмен грає за команду «Аліта» й заслуговує титул кращого легіонера чемпіонату Литви 1999 року.

Такий успіх не міг пройти непоміченим. У 2000 році на нього звернули увагу команди Національної баскетбольної асоціації, запропонувавши контракт з «Лос-Анджелес Лейкерс». Наступні 7 років українець гратиме за одну з кращих команд Сполучених штатів у складі якої двічі стане чемпіоном NBA.

Instagram: slava_megapanda 

Читайте також: (Не)обмежені можливості. Хлопець без ніг переплив Дніпро (ВІДЕО)

Ганна Безсонова

п’ятикратна чемпіонка світу, трикратна чемпіонка Європи, абсолютна чемпіонка світу з художньої гімнастики (2007)

З дитинства Ганна була оточена спортом, оскільки народилась в сім’ї спортсменів. ЇЇ батько Володимир Безсонов грав за київське «Динамо», а мати Вікторія була чемпіонкою світу в групових вправах з художньої гімнастики.

Як згадує сама Ганна, гімнастикою почала займатись  «за покликанням»: спочатку під керівництвом матері, а згодом її взяла під патронат відома тренерка Ірина Дерюгіна.

Спортивна кар’єра Ганни Безсонової тривала протягом 10 років і за цей час вона здобула бронзу на Олімпійських іграх (2004/2008), одразу 6 срібних нагород на чемпіонаті світу в Баку (2005), ряд престижних нагород, а також статус абсолютної чемпіонки світу (2007). Гімнастка заслужено стала улюбленицею публіки, позаочі її навіть нарекли “королевою елегантності”. 

Прощальний виступ, яким дівчина завершала свій спортивний шлях, відбувся під пісню  Лари Фабіан “Je suis malade”. Ганну Безсонову проводжали зі сльозами на очах.

 

Юлія Джима

Багаторазова призерка чемпіонатів світу з біатлону, олімпійська чемпіонка в естафеті (2014), п’ятиразова чемпіонка Європи

Юлія Джима народилась у вересні 1990 року в Києві. Любов до біатлону передалась до Юлії від батька, Валентина Джима, який запам’ятався участю в Олімпійських іграх в Ліллегамері. Під керівництвом тренера Олександра Кравченка дівчина вперто тренувалась й потрапила до збірної України.

Варто зазначити, що золото на Олімпійських іграх Україна за отримання Незалежності незалежності здобувала всього кілька разів. До того як жіноча збірна з біатлону на Олімпіаді в Сочі у 2014 році отримала найвищу нагороду, останнє золото було завойовано Оксаною Баул у далекому 1994 році. Таким чином, Юлії вдалось порушити 20-річну “тишу” й показати чого варті українки.

Instagram: @julidzhima 

Читайте також: Балерини, купальниці та Кім Ер Сен. 10 фактів про київську кераміку

Денис Берінчик 

срібний призер чемпіонату світу з боксу (2011), срібний призер Олімпійських ігор, двократний чемпіон України

 

Денис Берінчик певно що найепатажніший боксер на теренах України. Спортсмен в першу чергу запам’ятався своїми кричущими виходами на ринг: то в образі гладіатора, то в кайданах та під конвоєм, або ж в костюмі Супер Маріо (а одного разу навіть виїхав на коні).

Школа в Дениса була не аби-яка: він входив до складу команди “Українські отамани” разом із такими іменитими боксерами як Олександр Усик, Василь Ломаченко та Олександр Гвоздик. На літніх Олімпійських іграх в Лондоні здобув Україні срібло, поступившись у фіналі кубинцю Роніелю Ігласіусу Сотолонго.

Свої перемоги на Лондонській Олімпіаді боксер традиційно завершав жвавим гопаком.

Instagram: @berinchyk 

 

Марта Костюк

переможниця Відкритого чемпіонату Австралії з тенісу(2017), чемпіонка Відкритого чемпіонату США (2017)

Марту Костюк можна з впевненістю вважати найперспективнішою тенісисткою України. Попри свій молодий вік (18 років), вона вже встигла здобути чемпіонство на  серйозних юніорських міжнародних змаганнях (Petits As, Australian Open, ITF).

В теніс прийшла також з дитинства, а тренував її рідний дядько Тарас Бейко. Дівчина має жорсткий графік тренувань, захоплюється театром, мистецтвом, модою. Також Марта має активну громадянську та політичну позицію, виступала у Верховній раді (в 13-річному віці) та закликала чиновників приділити більше уваги розвитку спорту, акцентуючи увагу на питаннях податків та законодавства. 

Instagram: @kostyukmarta

Дмитро Максимов

майстер спорту України, призер Дефлімпійських ігор у Софії, Герой України

Дмитро Максимов народився 17 листопада 1994 року у Києві. Хлопець навчався у 118 школі, з дитинства займався дзюдо. Дмитро неоднократно здобував призові місця на Дефлімпійських іграх у Софії (2013), отримав бронзу на Чемпіонаті світу зі східних єдиноборств серед глухих (2012).

Однак, юнака спіткала тяжка доля: його було вбито під час подій на Майдані 19 лютого 2014 року. Силовики влучили в нього протипіхотною гранатою. Від отриманих травм хлопець помер. 

Ім’я київського спортсмена увійшло до “Небесної сотні” й слугує нагадуванням про мужність, звитягу та відданість Батьківщині. 

Читайте також: 8 київських бібліотек, що зачарують вас

 

 

 

Великий Київ у Google News

підписатися