Коротке, але важливе – все, що треба знати про чергове засідання Київради

Автор: Тарас Шевченко
08:23 12.03.2021

У четвер, 11 березня відбулося чергове пленарне засідання Київської міської ради. Це засідання, як і минуле, було «прохідним», адже переважна більшість питань – земельні. Хоча й тут не обійшлося без скандалів!

Коротке, але важливе – все, що треба знати про чергове засідання Київради

Засідання розпочалося з того, що в залі прийняв присягу новий депутат – Ілля Кушнір, який прийшов на заміну депутатці Лесі Петрівський, яка за власним бажанням склала депутатський мандат.

Після цього більше години йшла дискусія щодо призначення нового заступника Київського міського голови – Петра Оленича. Дійшло до того, що депутати пішли на перерву, після якої погодили кандидатуру нового заступника. Як то кажуть, заступників мало не буває!

Ще один цікавий факт – під час сесії міський голова Віталій Кличко заявив, що має намір повернути до виконання обов’язків свого першого заступника Миколу Поворозника, якого було звинувачено в хабарництві.

Тепер у мера буде стільки заступників, що навіть сам Кличко вже мабуть збився, намагаючись їх порахувати.

Після довгої перерви у засіданні, депутати прийняли ще одне важливе рішення – підтримали рішення щодо створення ландшафтного заказнику місцевого значення по вул. Відпочинку, 25.

Раніше цю ділянку площею 0,26 га хотіли забудувати 21-поверховим житловим будинком. Тепер це вже неможливо, а місцеві мешканці отримали нову зелену зону та чудове місце для прогулянок. Ну гарно же, що інколи права громади захищаються!

Але без ложки дьогтю засідання не обійшлося – останнім питанням поставили проєкт рішення щодо зміну договору оренди земельної ділянки біля ст.м. «Лісова».

Так, це стосується будівництва торгівельного центру замість скверу. По суті, проєктом рішення змінили орендаря земельної ділянки з майновим комплексом з ТОВ «ЮІС» на ТОВ «ЖенСан». Але смішне те, що майновий комплекс було давно знесено для будівництва ТРЦ. Тому фактично інтерес тут є тільки до землі, що прилягає до майбутнього ТРЦ.

Попри жваві дискусії, аж з четвертої спроби проєкт рішення прийняли.

Секретар Київради Володимир Бондаренко ставив його на голосування до тих пір, поки не назбиралась мінімально необхідна кількість голосів «ЗА» – 61. І в цьому питанні знову простежується ситуативна коаліція УДАРу, «слуг», Голосу, Батьківщини та ОПЗЖ.

Як же так, що найпрогресивніша партія з прогресивними Нефьодовим, Козаком та Михайловою у складі, підтримують такі скандальні рішення? Питання більше риторичне, але виглядає не дуже гарно.

На цьому депутати засідання закрили, але після таких скандалів явно ніхто не бажав розходитись. Тому чекаємо на наступне засідання, буде цікаво!

Великий Київ у Google News

підписатися